V brzkých ranních hodinách ve čtvrtek vyjížděli policisté z plzeňské zásahové jednotky do jedné obce poblíž Stříbra na Tachovsku, aby zabránili případné ztrátě lidského života. V panelovém domě se totiž nacházela ve svém bytě psychicky nemocná žena, ke které vyjížděla vzhledem k jejímu zhoršenému stavu posádka zdravotnické záchranné služby. Paní ale odmítala se záchranáři spolupracovat, a proto byli na místo přivoláni z důvodu asistence policisté z obvodního oddělení.
Jakmile ale žena spatřila, že jsou na místě i policisté, vzala si do rukou zbraň a v bytě se uzamknula, přestala s kýmkoli komunikovat a nikoho do bytu nevpustila.
Na místo z důvodu obavy o její život a zdraví, ale i z důvodu eliminace jakéhokoliv jiného rizika, vyjeli také policisté ze zásahové jednotky, kteří provedli násilný vstup do bytu, ve kterém se žena nacházela.
Zbraň zajistili a psychicky nemocnou ženu, která si naštěstí nikterak neublížila, pak ihned předali do péče záchranářů. Ti paní převezli následně do nemocnice.
Zajištěná zbraň bude nyní podrobena expertize na odborném pracovišti, a to konkrétně na odboru kriminalistické techniky a expertiz.