Ptačí případ v Brně: Zatoulané divoké kachny vyráželi řešit strážníci Holub s Holubářem | Týdeník Policie

Ptačí případ v Brně: Zatoulané divoké kachny vyráželi řešit strážníci Holub s Holubářem

Ptačí případ v Brně: Zatoulané divoké kachny vyráželi řešit strážníci Holub s Holubářem

Starostlivá volající se ve čtvrtek po poledni ozvala na linku 156, protože měla strach o dva vodní ptáky bloudící ulicemi. Svěřila se i s obavami o bezpečnost dopravy, protože se pohybovali v těsné blízkosti silnice i mezi zaparkovanými auty.

Přestože se případ stal v brněnských Husovicích, nejednalo se o husy, ale o dvě kachny. Měly tendence přecházet silnici a skutečně hrozilo, že by je mohl některý z projíždějících řidičů srazit.

Shodou okolností zasahovali u kačen dva strážníci, kteří se jmenují Holub a Holubář. Šikovně zvířatům ulamovali kousky piškotů a snažili se je nalákat až ke Svitavě. Kachnám se ale v Nováčkově ulici nejspíš zalíbilo, protože se tam po vyčerpání zásob sladkých pamlsků vrátily.

Poměrně vytrvale před hlídkou ustupovaly a nechtěly se nechat zahnat do ústraní. Po dvaceti minutách však nad jejich vytrvalostí zvítězila houževnatost strážníků. Kačera se podařilo lapit odchytáři do speciální sítě a převézt k řece. Kachna se rozhodla, že odletí sama, což bylo za dané situace podobně žádoucí rozuzlení.


V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG