Pyrotechnik na Benešovsku zajistil německý dělostřelecký granát

Pyrotechnik na Benešovsku zajistil německý dělostřelecký granát

Celkem často vyjíždí policisté na Benešovsku k nálezům nebezpečných předmětů, jako jsou například granáty nebo miny. Nejinak tomu bylo i o víkendu.

V sobotu týnečtí policisté byli povoláni do obce Nebřich. Pětačtyřicetiletý muž zde nahlásil nález granátu. Zachoval se duchapřítomně a zodpovědně a celou událost oznámil na policii. Hlídka po příjezdu na místo provedla zajištění prostoru a blíže k věci vytěžila muže, který celou věc nahlásil. K nálezu byl také přivolán policejní pyrotechnik. Ten specifikoval, že se jedná o německý dělostřelecký granát 75 mm z 1. světové války. Následně munici na místě zajistil a odvezl ji k bezpečné likvidaci.

Při objevení podezřelého předmětu vždy zachovejte vysokou míru opatrnosti. Zásadně s předmětem nijak nemanipulujte, zajistěte místo proti pohybu dalších osob a vždy přivolejte Policii České republiky.

Foto: Policie ČR

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG