Řidič Audi převážel syrské migranty, po D1 ujížděl pražským celníkům | Týdeník Policie

Řidič Audi převážel syrské migranty, po D1 ujížděl pražským celníkům

Řidič Audi převážel syrské migranty, po D1 ujížděl pražským celníkům

V dramatickou honičku se změnila noční služba pražských celníků ze středy 15. na čtvrtek 16. ledna.

Zhruba v půl třetí ráno si na dálnici D1 ve směru na Prahu celníci náhodně vytipovali ke kontrole osobní automobil Audi maďarské imatrikulace. Za použití výstražného zařízení a nápisu STOP se snažila hlídka vozidlo navést k zastavení na bezpečném místě na čerpací stanici, kde chtěla provést kontrolu vozidla.

Řidič ovšem na výzvu celníků nereagoval, naopak výrazně zrychlil a snažil se hlídce ujet směrem na Vršovice. Nebezpečnou jízdou ohrozil několik účastníků silničního provozu. Během pronásledování pachatele si celníci přivolali na pomoc své kolegy z další hlídky. V ulici Záběhlická pronásledované vozidlo zpomalilo a vystoupily z něj tři osoby. Tyto osoby, jednalo se o jednu ženu a dva muže, část hlídky okamžitě zajistila. Osoby nekladly žádný odpor a neprodleně byla kontaktována Policie České republiky se žádostí o součinnost.

Druhá část hlídky pokračovala v pronásledování podezřelého vozidla. Neznalost Prahy se ovšem pronásledovanému řidiči nevyplatila, neboť zajel do slepé ulice v blízkosti ulice U Plynárny. Zde se pokoušel nebezpečně po chodníku a následně i v protisměru hlídce celníků ujet.

Byl však dostižen a pod hrozbou namířené střelné zbraně zajištěn a spoután. Řidič byl maďarský občan syrské národnosti a v době kontroly u sebe neměl platný řidičský průkaz. Zbytek osádky pronásledovaného vozidla neměl u sebe žádné doklady, avšak bylo zjištěno, že se jedná o uprchlíky ze Sýrie.

Pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění překročení státní hranice, byl případ předán Policii České republiky k dalšímu šetření.


Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG