Řidič dodávky na D1 nepřežil náraz do kamionu, na Vyškovsku pak zemřel po nárazu do mostu řidič osobního vozu | Týdeník Policie

Řidič dodávky na D1 nepřežil náraz do kamionu, na Vyškovsku pak zemřel po nárazu do mostu řidič osobního vozu

Řidič dodávky na D1 nepřežil náraz do kamionu, na Vyškovsku pak zemřel po nárazu do mostu řidič osobního vozu

V noci ze středy na čtvrtek vyjížděli jihomoravští hasiči ke dvěma vážným dopravním nehodám. Krátce před půl dvanáctou jsme přijali informaci o nehodě na D1. Přibližně o 15 minut později se na operační středisko dostala informace o nehodě na Vyškovsku.

K nehodě na Vyškovsku vyjely profesionální jednotky z Vyškova a Slavkova u Brna. U Komořan havarovalo osobní auto vedle mostní konstrukce. Hasiči z vozu vyprostili řidiče, který však svým zraněním na místě podlehl. Zásah hasičů trval do jedné hodiny.

Delší zásah čekal jednotky na 183. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Dodávka tam čelně havarovala do zadní části návěsu kamionu. Prvotní informace o požáru po dopravní nehodě se nepotvrdila. Operační středisko na místo vyslalo jednotky HZS z Rosic a brněnských stanic BVV a Lískovec.

Řidič dodávky byl v kabině zaklíněný a lékař záchranné služby oznámil jeho úmrtí.

„Na místě zemřel muž středního věku, jeho zranění byla příliš vážná a neslučitelná se životem, zdravotníci už mu bohužel nemohli pomoci. Ošetřen byl řidič kamionu, jeho zranění byla pouze lehká, a tak mohl být po poskytnutí přednemocniční péče ponechán na místě,“ uvedli jihomoravští záchranáři.

Hasiči místo nehody nasvětlili a po vyšetření nehody vyprostili tělo řidiče. Následně pomohli s úklidem vozovky. Dálnice byla ve směru na Brno zastavená a policie odkláněla provoz. Tak tomu bylo i v době odjezdu poslední jednotky ve 2.18 hodin.

Foto: ZZS JMK

Ostravští kriminalisté pátrají po přepadeném muži

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v ...

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v čase okolo 21:35 hodin v Ostravě - Mariánských Horách na ulici 28. října, na ...

Řidička Dacie dostala ve Vrchlabí smyk a s vozem se převrátila přes střechu

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. ...

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. hodině mezi obcemi Strážné a Vrchlabí na silnici č. III/2956. Podle ...

Size: XS SM MD LG