Řidič Hyundaie po nehodě v zúžení na D1 nadýchal policistům 2,5 promile alkoholu | Týdeník Policie

Řidič Hyundaie po nehodě v zúžení na D1 nadýchal policistům 2,5 promile alkoholu

Řidič Hyundaie po nehodě v zúžení na D1 nadýchal policistům 2,5 promile alkoholu

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v neděli 6. října krátce před jednadvacátou hodinou večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na dálnici D1 v levém jízdním pruhu v místě dočasné uzavírky na 120,2 kilometru ve směru jízdy na Brno. Došlo zde k dopravní nehodě dvou osobních vozidel.

Na místo dopravní nehody byla vyslána policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov. Policisté prvotním šetřením na místě zjistili, že třiašedesátiletý řidič s osobním vozidlem Hyundai I10 se při jízdě po dálnici plně nevěnoval řízení, nepřizpůsobil rychlost jízdy a přední částí vozidla narazil do zadní části osobního vozidla tovární značky Audi A6.

Policisté provedli dechové zkoušky u obou řidičů. V případě řidiče osobního vozidla, který nehodu zavinil, byl její výsledek pozitivní – 2,50 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška – 2,44 promile alkoholu v dechu.

Policisté řidiče zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Ohledáním vozidla Hyundai policisté zjistili, že řidič neměl na vozidel řádně vylepenou dálniční známku. U řidiče druhého vozidla byla dechová zkouška negativní. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn.

Oba řidiči ve svých vozidlech cestovali v době nehody sami. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech dosáhla částky 60 000 korun. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ve věci zahájili úkony trestního řízení a řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto: Policie ČR

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG