Řidič na Vsetínsku naboural pět aut, policistům nadýchal více než 1,5 promile alkoholu | Týdeník Policie

Řidič na Vsetínsku naboural pět aut, policistům nadýchal více než 1,5 promile alkoholu

Řidič na Vsetínsku naboural pět aut, policistům nadýchal více než 1,5 promile alkoholu

V pátek před půlnocí naboural řidič do pěti zaparkovaných vozidel. Po nehodě nadýchal více jak jedno a půl promile.

Na silnici I/57 na úseku mezi obcí Ústí a Vsetínem došlo v pátek krátce před půlnocí k havárii osobního vozidla tovární značky Renault. Auto jelo ze směru od Ústí. Jeho šedesátiletý řidič z Karlovicka ale nezvládl řízení. Najel na pravou krajnici a havaroval do řady zaparkovaných vozidel.

Při této havárii nebyl nikdo zraněn. Došlo k poškození celkem pěti zaparkovaných vozidel a to ve dvou případech tovární značky Subaru, dále BMW, Citroen a Volkswagen. Celková škoda na všech vozidlech překročila o dvacet tisíc čtyři sta tisíc korun. Došlo i ke škodě na dopravním značení i přilehlé budově za necelých deset tisíc korun. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku ke zjištění ovlivnění alkoholem. Přístroj ukázal hodnotu 1,87 promile. Policisté zadrželi muži řidičský průkaz.

Okolnostmi této dopravní nehody se policisté nadále zabývají. Zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

V letošním roce do konce září na území okresů Vsetín zavinilo dopravní nehodu celkem 35 řidičů, kteří byli ovlivněni alkoholem. U více jak dvaceti případů byla zjištěná hodnota vyšší jak jedno a půl promile. V loňském roce za stejné období to bylo celkem 56 případů a z toho 35 případů s hodnotou vyšší jak jedno a půl promile.

Foto: Policie ČR

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG