Řidič náklaďáku po střetu s cyklistou zajistil poškozené zpětné zrcátko a z místa nehody ujel | Týdeník Policie

Řidič náklaďáku po střetu s cyklistou zajistil poškozené zpětné zrcátko a z místa nehody ujel

Řidič náklaďáku po střetu s cyklistou zajistil poškozené zpětné zrcátko a z místa nehody ujel

Policie děkuje všímavému řidiči, který jel v době srážky kolem a vyšetřujícím policistům předal záběry z palubní kamery, kterou má umístěnou ve svém automobilu.

Díky tomuto třiadvacetiletému muži z Mostu se podařilo ustanovit jednatřicetiletého řidiče z Litoměřicka, který s nákladním vozidlem srazil čtyřiačtyřicetiletého cyklistu z Kladna.

Ke kolizi došlo 26. července 2019 po sedmé hodině večerní na silnici mezi obcemi Jeneč a Unhošť. Řidič nákladního vozidla DAF při jízdě po rovném úseku komunikace ve směru od obce Jeneč k obci Unhošť, nepřizpůsobil rychlost vozidla především rozhledovým poměrům, přičemž v době, kdy byl oslněn sluncem, nesnížil rychlostí jízdy, což vedlo k pozdní reakci na cyklistu jedoucího u pravého okraje vozovky ve stejném směru jízdy a narazil pravou přední částí vozidla do zadní části jeho jízdního kola.

Cyklista byl vlivem nárazu odhozen vpravo mimo komunikaci do travnatého příkopu. Šofér náklaďáku s vozidlem zastavil, zajistil si poškozené pravé zpětné zrcátko, a i když si byl vědom střetu s cyklistou, který v tu dobu ležel v příkopu zarostlém trávou, z místa DN odjel, aniž by jako řidič dopravního prostředku poskytl osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc.

Dopravní nehodu následně oznámil výše uvedený svědek a současně cyklista, který byl vozidlem rychlé záchranné služby převezen k ošetření do Oblastní nemocnice v Kladně. Zde bylo ošetřujícím lékařem zjištěno, že poškozený při kolizi utrpěl otřes mozku a mnohočetné pohmožděniny levé poloviny těla.

Řidič nákladního vozidla byl dohledán dopravními policisty na základě svědeckých výpovědí.

Následně se vyšetřovateli služby kriminální policie při podání vysvětlení doznal, že byl účastník dopravní nehody a potvrdil, že o střetu s cyklistou věděl a vědomě z místa odjel.

Ke zranění dalších osob nedošlo. Dechová zkouška u cyklisty byla provedena na místo přivolanou hlídkou Obvodního oddělení Unhošť s negativním výsledkem. Cyklista měl za jízdy na hlavě řádně upevněnou přilbu. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Případ je prošetřován jako přečin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a nezodpovědnému řidiči hrozí trest odnětí svobody až na pět let.


Opilý senior se zákazem řízení naboural s Daewoo zezadu do kamionu

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. ...

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Daewoo Kalos jedoucí ve směru od obce ...

Mladého muže postihly u stanice metra v Praze křeče, při pádu si poranil hlavu

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali ...

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Při běžné hlídkové činnosti v okolí stanice metra Vltavská si hlídka ...

Řidič alternativní přepravní služby nedokázal strážníkům na pražském letišti předložit doklady taxislužby, navíc má vysloven platný zákaz řízení

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí ...

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí odhalili. Při kontrole areálu Letiště Václava Havla v Praze si strážníci z ...

Size: XS SM MD LG