Řidič náklaďáku po střetu s cyklistou zajistil poškozené zpětné zrcátko a z místa nehody ujel | Týdeník Policie

Řidič náklaďáku po střetu s cyklistou zajistil poškozené zpětné zrcátko a z místa nehody ujel

Řidič náklaďáku po střetu s cyklistou zajistil poškozené zpětné zrcátko a z místa nehody ujel

Policie děkuje všímavému řidiči, který jel v době srážky kolem a vyšetřujícím policistům předal záběry z palubní kamery, kterou má umístěnou ve svém automobilu.

Díky tomuto třiadvacetiletému muži z Mostu se podařilo ustanovit jednatřicetiletého řidiče z Litoměřicka, který s nákladním vozidlem srazil čtyřiačtyřicetiletého cyklistu z Kladna.

Ke kolizi došlo 26. července 2019 po sedmé hodině večerní na silnici mezi obcemi Jeneč a Unhošť. Řidič nákladního vozidla DAF při jízdě po rovném úseku komunikace ve směru od obce Jeneč k obci Unhošť, nepřizpůsobil rychlost vozidla především rozhledovým poměrům, přičemž v době, kdy byl oslněn sluncem, nesnížil rychlostí jízdy, což vedlo k pozdní reakci na cyklistu jedoucího u pravého okraje vozovky ve stejném směru jízdy a narazil pravou přední částí vozidla do zadní části jeho jízdního kola.

Cyklista byl vlivem nárazu odhozen vpravo mimo komunikaci do travnatého příkopu. Šofér náklaďáku s vozidlem zastavil, zajistil si poškozené pravé zpětné zrcátko, a i když si byl vědom střetu s cyklistou, který v tu dobu ležel v příkopu zarostlém trávou, z místa DN odjel, aniž by jako řidič dopravního prostředku poskytl osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc.

Dopravní nehodu následně oznámil výše uvedený svědek a současně cyklista, který byl vozidlem rychlé záchranné služby převezen k ošetření do Oblastní nemocnice v Kladně. Zde bylo ošetřujícím lékařem zjištěno, že poškozený při kolizi utrpěl otřes mozku a mnohočetné pohmožděniny levé poloviny těla.

Řidič nákladního vozidla byl dohledán dopravními policisty na základě svědeckých výpovědí.

Následně se vyšetřovateli služby kriminální policie při podání vysvětlení doznal, že byl účastník dopravní nehody a potvrdil, že o střetu s cyklistou věděl a vědomě z místa odjel.

Ke zranění dalších osob nedošlo. Dechová zkouška u cyklisty byla provedena na místo přivolanou hlídkou Obvodního oddělení Unhošť s negativním výsledkem. Cyklista měl za jízdy na hlavě řádně upevněnou přilbu. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Případ je prošetřován jako přečin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a nezodpovědnému řidiči hrozí trest odnětí svobody až na pět let.


Na Šumpersku proběhla kontrolní akce na dodržování zákona o zaměstnanosti

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 ...

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 porušení. Koncem ledna provedli příslušníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj ...

Policisté museli odložit vyšetřování nebezpečného předjíždění na Jičínsku

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti ...

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. I přes jeho intenzivní šetření a odborná zkoumání zajištěného ...

Moravskoslezští záchranáři si převzali patnáct nových vozidel

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních ...

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních vozidel. Slavnostního setkání a tiskové konference se v areálu IZS v ...

Pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl pražským strážníkům i přesto, že měl v autě tříleté dítě

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla ...

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla hlídka strážníků, která ho pár hodin předtím řešila za jiný přestupek a z lustrace ...

Size: XS SM MD LG