Řidič u Hostivice neubrzdil auto před přejezdem, střet s vlakem se obešel bez zranění | Týdeník Policie

Řidič u Hostivice neubrzdil auto před přejezdem, střet s vlakem se obešel bez zranění

Řidič u Hostivice neubrzdil auto před přejezdem, střet s vlakem se obešel bez zranění

Na silnici mezi Hájkem a obcí Hostivice (místní část Břve), došlo v sobotu k dopravní nehodě osobního automobilu a osobního motorového vlaku.

Vlak jedoucí na lince Zličín – Rudná u Prahy, jedoucí od Hostivice směrem na Chýni, se blížil k železničnímu přejezdu. V tu dobu se k přejezdu blížil i řidič osobního vozu, který již v dálce viděl dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ (STOP). Řidič proto podle informací z místa začal brzdit, kdy ale na kluzké silnici nedokázal automobil včas zastavit.

Vůz vjel do prostoru železničního přejezdu, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Automobil zůstal po střetu odhozený mimo silnici, vlak zastavil o desítky metrů dále.

Na místo okamžitě vyjely hlídky OO PČR Hostivice, DI PČR Praha venkov – západ, Městské policie Hostivice, jednotka HZS SČK ze stanice Kladno a jednotka HZS SŽDC Praha.

Jako první byla na místě hlídka hostivických policistů. Policistky na místě zjistily, že se nehoda obešla bez zranění. V okolí vozu, který byl na LPG pohon, byl cítit plyn. Policistky proto zajistily, aby se k vozu nepřiblížil nikdo nepovolaný a vyčkaly příjezdu hasičů.

Ti následně zjistili, že k úniku plynu z vozidla nedošlo. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili místo nehody. Kladenští hasiči společně s drážními hasiči pomohli s evakuací 12 lidí z osobního vlaku. Jedné z maminek pomohli vytáhnout z vlaku kočárek a následně se postarali o to, aby se maminka i s miminkem dostala do vedlejší obce, kam měla namířeno.

Provoz na silnici byl řízen kyvadlově, a to kladenskými hasiči a hostivickým strážníkem.

Veškeré okolnosti vzniku nehody a její příčina jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Foto: Týdeník Policie

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG