Rodina žila ze sociálních dávek, výrobou pervitinu si ale přišla na desítky milionů korun | Týdeník Policie

Rodina žila ze sociálních dávek, výrobou pervitinu si ale přišla na desítky milionů korun

Rodina žila ze sociálních dávek, výrobou pervitinu si ale přišla na desítky milionů korun

Počátkem června provedli kriminalisté čtvrtého policejního obvodu rozsáhlou realizaci, do které bylo nasazeno bezmála sto padesát policistů a kriminalistů z různých útvarů.

Zadržení devíti členů organizované skupiny výrobců a dealerů pervitinu proběhlo souběžně na několika místech v hlavním městě a Středočeském kraji pátého června.

Zadrženými jsou členové jedné rodiny ve věku od 41 do 69 let. Ti všichni se aktivně na protiprávním jednání podíleli. Někdo organizoval, jiní vyráběli, ostatní „dealovali“.

Konkrétně hlavní organizátor zajišťoval a financoval chod celého protiprávního podniku a rozhodoval, co který člen skupiny bude dělat, o co se bude starat. Tento boss si protiprávním jednáním vydělával tolik, že si krom jiného mohl dovolit například osobního řidiče, který ale měl paradoxně vysloven zákaz řízení, neboť nebyl nikdy držitelem řidičského průkazu, a zákaz pobytu na území hlavního města Prahy. Šéf celé party zároveň rozhodoval o tom, kolik který člen skupiny vyrobeného pervitinu dostane jak k distribuci, tak pro vlastní potřebu.

Všichni členové skupiny totiž byli buď občasnými, nebo pravidelnými uživateli této zakázané látky. Ti si zároveň peníze, vydělané touto protiprávní činností, uměli užít. Krom běžných životních potřeb je utráceli za hru na hracích automatech, nebo za návštěvy nevěstinců či dalších jiných erotických podniků doslova všeho druhu. Část peněz, jak je shora uvedeno, „otáčeli“ znovu a znovu ve svém businessu.

Kriminalisté v rámci prošetřování zadokumentovali několik desítek případů, kdy obvinění pervitin vyráběli. Proto vědí, že zadržení „vařili“ minimálně dvakrát týdně, a při těchto varech vždy vyrobili od půl do jednoho kilogramu drogy, čímž si mohli vydělat až čtyřicet miliónů korun.

Zároveň detektivové ze čtyřky výslechy a dalšími úkony v rámci trestního řízení zjistili, že se zadržení tomuto druhu trestné činnosti ve zmiňovaném objemu věnovali minimálně od června minulého roku.

Při následných domovních prohlídkách, prohlídkách jiných prostor a dalších jiných úkonech kriminalisté zajistili právě používanou varnu, padesát gramů již hotového pervitinu a půl kilogramu polotovaru této látky. Jako výnosy z trestné činnosti, tedy věci získané trestnou činností či k trestné činnosti používané, detektivové zajistili finanční hotovost ve výši bezmála dvě stě tisíc korun, motorové vozidlo a elektrokolo.

Všech devět zadržených je v tuto chvíli obviněno z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let, neboť jsou stíháni jako organizovaná skupina.

A jelikož mají všichni obvinění trestní minulost drogového, majetkového, ale i násilného charakteru, jsou všichni stíháni vazebně.

V rámci prošetřování kriminalisté spolupracují s dalšími jinými subjekty, jako je například odbor sociálněprávní ochrany dítěte. Obvinění totiž v bytech, kde vyráběli drogu, vychovávali i své nezletilé potomky útlého věku.

Foto: Policie ČR

Opilý senior se zákazem řízení naboural s Daewoo zezadu do kamionu

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. ...

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Daewoo Kalos jedoucí ve směru od obce ...

Mladého muže postihly u stanice metra v Praze křeče, při pádu si poranil hlavu

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali ...

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Při běžné hlídkové činnosti v okolí stanice metra Vltavská si hlídka ...

Řidič alternativní přepravní služby nedokázal strážníkům na pražském letišti předložit doklady taxislužby, navíc má vysloven platný zákaz řízení

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí ...

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí odhalili. Při kontrole areálu Letiště Václava Havla v Praze si strážníci z ...

Size: XS SM MD LG