Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostliny konopí, začali rychnovští kriminalisté tuto možnost prověřovat. Podezření se policistům záhy potvrdilo. Muži zákona během několikaměsíční intenzivní práce soustředili potřebné důkazy proto, aby ve středu 23. listopadu nad ránem proběhly na šesti místech na Rychnovsku i Ústeckoorlicku po předchozím zadržení pěti osob domovní prohlídky. Na třech místech (Ohnišov, Sopotnice a Kostelec nad Orlicí) zadržení osob provedla zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.
Při domovních prohlídkách u zadržených osob, a to v Ohnišově (roč.1984), Sopotnici (1978), Kostelci nad Orlicí (1976) a Rychnově nad Kněžnou (1971 a 1976) policisté zajistili dost důkazního materiálu. Kromě rostlin konopí různého stáří a výšky i speciální vany s živnými roztoky, předřadníky, sodíkové výbojkové svítilny, ventilační potrubí vzduchotechniky s uhlíkovými filtry i síťky na sušení marihuany. Celkem policisté zajistili 10 kg sušiny v hodnotě přibližně jeden milion korun, jeden gram se prodával za 100,-Kč. Ze dvou objektů také kriminalisté dohromady zajistili více než 560.000 korun v hotovosti.

Karlovarští kriminalisté dopadli dalšího dealera drog, zajistili téměř 130 gramů pervitinu
Ve dvou objektech policisté rovněž zajistili varny pervitinu, na jednom místě ještě pervitin a tablety extáze. Všechny vydané a zajištěné věci budou podrobeny dalšímu kriminalistickému zkoumání. Zajištěna byla i tři osobní auta.
Pětici koordinoval jeden z obviněných, který zajišťoval materiál pro pěstování drogy, v některých případech i bydlení v objektech zdarma za péči o rostliny. Sám pak také jezdil pro sklizeň a o celém „podnikání“ si vedl interní účetnictví. S pomocí sofistikovaných botanických a technických prostředků dosáhli za rok výdělku dva miliony korun.
V uvedenou dobu tři z pěti z obviněných nepracovali a živil je pouze výdělek z pěstíren. Všichni jsou také uživatelé drog. Většina z nich jsou osoby policii známé.
Realizace akce byla v režii rychnovských kriminalistů, spolu s nimi se ale na jejím uskutečnění podíleli i kolegové z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, příslušníci toxi teamu Královehradeckého a Pardubického kraje, specialisté OKTE chemie a elektro a policisté několika obvodních oddělení. Vzhledem k rozsahu případu si věc převzali krajští kriminalisté.
V průběhu vyšetřování sdělil policejní komisař na základě dalších svědeckých výpovědí pětici obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými látkami a s jedy (§283, odst 1, 3 písm. b),c) tr. zákoníku, za který čtveřici hrozí trest odnětí svobody na 8 až 12 let a jednomu z nich na 2 roky až 10 let.
Jeden z obviněných mužů je stíhaný vazebně, zbývající na svobodě.