S požárem lesa na Uherskohradišťsku bojovalo 20 jednotek hasičů, pomáhal také policejní vrtulník, či Tatra Titan | Týdeník Policie

S požárem lesa na Uherskohradišťsku bojovalo 20 jednotek hasičů, pomáhal také policejní vrtulník, či Tatra Titan

S požárem lesa na Uherskohradišťsku bojovalo 20 jednotek hasičů, pomáhal také policejní vrtulník, či Tatra Titan

Již 12 jednotek zasahuje u obce Pitín na Uherskohradišťsku u požáru lesa, kde byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu.

Požár zasáhl travní porost a mladý smrkový les a díky silnému větru se šíří dál. Hasiči se snaží lokalizovat požár tak, aby se nerozšířil dál na vzrostlé stromy, nacházející se v těsné blízkosti požáru. Členitý terén a silný vítr zásah velmi komplikuje. Na místo byl povolán i vrtulník Letecké služby Policie ČR, který pomocí bambi vaku bude provádět shozy hasební vody do místa požáru.

Požár stále nemají hasiči pod kontrolou. Velitel zásahu si na místo povolal letadlo Letecké hasičské služby. Možnost vzletu letadla však komplikuje silný vítr.

Aktualizace 18:00 hodin:
Na místo bylo postupně povoláno celkem 20 jednotek hasičů, kterým se podařilo zabránit rozšíření požáru, a to především do vzrostlého smrkového lesa. Na základě požadavku k události dorazila také speciální zodolněná stříkačka CZS 40 ^ ze Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín, která uveze až 12 000 litrů vody a je určena mimo jiné k zásahu v těžkém lesním terénu.

Místo události bylo rozděleno na dva úseky a hasební voda byla dovážena kyvadlově cisternami z blízkých obcí. V 15:48 hodin byla ohlášena lokalizace události a krátce před osmnáctou hodinou byla na místě ukončena také činnost vrtulníku s bambivakem.

K požáru se dostavili také vyšetřovatelé HZS Zlínského kraje, kteří zahájili šetření a zjišťují přesnou příčinu vzniku události i výši způsobené škody.

Aktualizace 19:00 hodin:
Jednotky i nadále provádějí rozhrabání a prolévání jednotlivých ohnisek vodou. Část jich na místě zůstane až do ranních hodin.

Foto: HZS ZLK

Při střetu čtyř vozidel u Brandýska na Kladensku byli zraněni čtyři lidé

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř ...

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel. Podle prvotních informací z místa měl řidič jednoho z vozů zastavit na ...

Kamion se u Tupadel převrátil mimo silnici, řidič na místě zemřel

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu ...

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu vyjel ze zatím neznámých příčin ze silnice a převrátil se na střechu. Kamion ...

Při houbaření se v lese u Volar ztratila starší žena, policisté ji vypátrali i díky spolupráci s lesníky

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese ...

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese při houbaření. Žena policistům sdělila, že již čtyři hodiny bloudí. Vyšla z Volar ...

Size: XS SM MD LG