Senior na Vysočině zabloudil na houbách, policisté ho vypátrali během půl hodiny | Týdeník Policie

Senior na Vysočině zabloudil na houbách, policisté ho vypátrali během půl hodiny

Senior na Vysočině zabloudil na houbách, policisté ho vypátrali během půl hodiny

V pátek 20. září kolem půl jedné odpoledne přijali policisté na linku tísňového volání oznámení od ženy, která uvedla, že jí kontaktoval její třiadevadesátiletý dědeček, který jí řekl, že odjel na houby do okolí Skleného nad Oslavou a ztratil se zde v lese.

Žena předala operačnímu důstojníku kontakt na muže, kterého se mu následně podařilo na mobilní telefon kontaktovat. Do míst, kde by se muž mohl pohybovat, ihned vyjela nejbližší policejní hlídka. Na základě informací, které senior policistům během hovoru sdělil, dokázali přibližně lokalizovat místo, kde by se mohl nacházet.

Operační důstojník ho nasměroval směrem k železniční trati a do stejných míst nedaleko obce Laštovičky okamžitě vyslal také policejní hlídku. Ztraceného seniora velkomeziříčští policisté nalezli u železniční trati kolem jedné hodiny odpoledne. Muž byl v pořádku a následně odcestoval i s plným košíkem hub zpět domů.

V tomto případě se senior přesvědčil o tom, jak je důležité, mít u sebe funkční mobilní telefon, kterým si dokázal včas přivolat pomoc.


V Rakousku došlo poblíž českých hranic k vraždě, pachatel je na útěku

V rakouské obci Wullowitz došlo k vraždě jedné osoby, druhá osoba utrpěla bodná poranění a skončila v ...

V rakouské obci Wullowitz došlo k vraždě jedné osoby, druhá osoba utrpěla bodná poranění a skončila v nemocnici. Podezřelým z vraždy je muž cizí státní příslušnosti, který se podle rakouské ...

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Size: XS SM MD LG