V pondělí dopoledne přijali policisté přes tísňovou linku oznámení o zaklíněném muži mezi stromy. Oznamovatel venčil svého psa v lesním porostu v brněnské městské části Lesná, když spatřil staršího pána. Sám mu nedokázal pomoci, tak zalarmoval policii.
Hlídka z Obvodního oddělení Brno-sever dorazila na místo a muže se ji podařilo vyprostit. Za promocí přivolaných hasičů a záchranářů, byl senior naložen do sanitky a převezen do nemocnice.
Třiaosmdesátiletý pán měl velké štěstí, že ho kolemjdoucí našel, protože zaklíněn zde byl patrně již od soboty, kdy se lesní cestou vydal do Soběšic na fotbal.