Další senior uvěřil slibu velmi výhodných investic, umožnil cizímu člověku přístup do svého počítače a přišel o miliony korun. A proto prostřednictvím tohoto závažného případu opět varujeme před podvodníky, kteří přesvědčují lidi k velmi výhodným až nereálným investicím. Neumožňujte nikomu dálkové přístupy do vašich počítačů.
Včera kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Jablonci nad Nisou přijali oznámení o dalším několikamiliónovém podvodu. V lednu letošního roku téměř sedmdesátiletý muž zcela náhodně nalezl na internetu nabídku na investování do komodit. Tuto nabídku rozklikl, vyplnil svoje osobní údaje i s telefonním číslem.
Následně mu zavolala neznámá žena, která mu vysvětlila, že se bude jednat o obchody na burze a peníze budou investovány do komodit s tím, že mu slíbila výnos 20% z vkladu. Senior byl s touto nabídkou spokojený a rozhodl se tedy investovat.
Poté se již začalo vše odehrávat podle scénáře, který je téměř totožný se všemi takovými „výhodnými investicemi“. Seniorovi zavolal údajný investiční manažer, který po něm chtěl základní vklad 2500 korun.
Pak následovaly telefonické hovory, další požadavky na investice a taky žádost o poskytnutí přístupu do počítači, ve kterém se senior přihlašoval do internetového bankovnictví. Detailněji už opravdu není nutné popisovat jednotlivé převody peněz. Podstatné je to, že podvodníci ve chvíli, kdy získali vzdálený přístup do počítače, si již s finančními prostředky seniora dělali, co chtěli.
Výsledek těchto transakcí je ten, že seniorovi z jeho účtů „odešlo“ téměř tři miliony sedm set tisíc korun. A to vše jen kvůli tomu, že uvěřil velmi výhodnému investování a navíc umožnil neznámým lidem vzdálený přístup do svého počítače.
Kriminalisté, kteří nyní prověřují veškeré okolnosti celého případu, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvod.