Na začátku února se na sedmašedesátiletou seniorku z Blanenska usmálo štěstí. Kontaktoval ji lékař pracující v Jemenu. S vrstevníkem si skoro měsíc dopisovala a jejich elektronický vztah postupně dostával patřičný náboj.
Jenže nový známý se najednou dostal do obtíží. Byl zadržen a potřeboval pomoci. Na to, aby opustil konfliktem sužovanou zemi, musí se vyplatit. Žena tedy odeslala na jeho účet přes sto tisíc korun. Když zaplatila, obratem se tíživá situace podvodného doktora zhoršovala a přišly další finanční požadavky. Během měsíce pak poškozená odeslala více než milión korun. Peníze poslala i přesto, že jí v bance při převodu peněz upozorňovali na možné podvodné jednání.
Vždyť mimo jiné lékař sliboval, že dlužný rozhodně nezůstane a vrátí dvojnásobnou částku. Dvakrát si důchodkyně peníze pro svého přítele dokonce vypůjčila od známých. Když zkusila požádat jednoho z věřitelů o další půjčku, ten začal zjišťovat, k jakému účelu dalších více než sto tisíc korun potřebuje. Jeho reakce byla pochopitelná a rázná. Žádné další peníze jí nepůjčil a donutil ji ke společnému odchodu na policii. Lékař, který prý byl v té době na ruzyňském letišti v karanténě a nutně potřeboval sto tisíc na mobil, se dalších financí nedočkal.
I tak za půldruhého měsíce získal milión tři sta tisíc korun.
Ve stejném období si o deset let starší žena z Hodonínska dopisovala možná se stejným lékařem rovněž sloužícím v Jemenu. Ten jí do úschovy poslal balík s penězi. Požádal o zaplacení přepravy a pojištění, což seniorka akceptovala. Jenže kurýr byl o několik dní později zadržen na Slovensku a bylo potřeba dalších peněz. Od další ztráty důchodkyni zachránila bankovní úřednice. Přesvědčila ji, že byla podvedena a případ má oznámit policii. I tak žena ztratila padesát tisíc korun.