Silné sněžení komplikovalo na řadě míst dopravu, na Pražském okruhu uvízlo několik kamionů

Silné sněžení komplikovalo na řadě míst dopravu, na Pražském okruhu uvízlo několik kamionů

Část České republiky zasáhlo v noci na neděli silné sněžení. Přesně tak, jak již s předstihem předpovídalo meteorologové.

Na řadě míst působil sníh komplikace, především v dopravě. Ať už to byla doprava pozemní, či letecká.

Řadu problémů v průběhu dopoledne hlásil Pražský okruh na úrovni Jinočan, Třebonic a Zličína. Sjezd na dálnici D5 byl totiž nesjízdný pro kamiony, ty tak prakticky okamžitě zablokovaly Pražský okruh od 23. kilometru až na úroveň 13. kilometru ve směru na Ruzyni.

Na úrovni Třebonic a Jinočan uvízlo na dálnici několik kamionů, které zůstaly zlomené do tvaru „jedničky“. Další kamion u Třebonic naboural do svodidel. Problémy ale měli také řidiči osobních vozů, ti havarovali do svodidel například u Ruzyně, ve směru na D1, dále na sjezdu z Pražského okruhu na Rozvadovskou spojku, či na Pražském okruhu na úrovni Depa Zličín. Zde u havárie osobního vozu zasahovala jednotka HZSp DPP (Hasiči Metro) a také hlídka Oddělení řízení dopravy.

V Řevnické ulici a v Hrozenkovské ulici na Zličíně uvízlo několik autobusů i kamionů. O jejich vyproštění se postarali buď silničáři, nebo místní obyvatelé.

Autobusy MHD měly problémy především ve stoupáních, například v Bohnicích, či na Proseku. Problémy měli také řidiči autobusů na Kladensku. Tam musela být odřeknuta řada spojů, a to kvůli nesjízdnosti komunikací. Primátor Kladna pak v průběhu dne vyhlásil kalamitní stav.

Nejen v Kladně, ale i jinde měli silničáři nasazenu veškerou dostupnou techniku. Bohužel ve chvíli, kdy silně sněží, není v lidských silách sníh okamžitě odklidit.

Problémy hlásilo také Letiště Václava Havla v Ruzyni, kde mělo několik letů zpoždění, a kde některé lety musely být přesměrovány na jiná letiště. Zde kromě běžných pracovních strojů pomáhali zvládat zimní problémy také hasiči z HZSp Letiště Václava Havla.

V průběhu odpoledne se začala situace uklidňovat.

Tisková zpráva HZS Praha:
Nedělní příval mokrého sněhu zaměstnal profesionální i dobrovolné hasiče na celém území Prahy. V souvislosti se silným sněžením vyjížděli pražští hasiči k více než třem desítkám událostí (do 17:00 hodin to bylo 34 případů). Vždy se jednalo o popadané stromy a větve, většinou na komunikace a chodníky.

Ve třech případech spadly větve na zaparkovaná vozidla, u dvou událostí se vyvrácený strom opřel o fasádu domu. Na místě některých zásahů jsme po odstranění ještě pomáhali s vyproštěním vozidel z příkopu. U zásahů hasičů nebylo evidováno žádné zranění osob.

Foto: Týdeník Policie

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG