Škoda po požáru Krejčířovy vily byla upřesněna na 20 milionů korun | Týdeník Policie

Škoda po požáru Krejčířovy vily byla upřesněna na 20 milionů korun

Škoda po požáru Krejčířovy vily byla upřesněna na 20 milionů korun

V noci na úterý 20. srpna deset minut před druhou hodinou přijalo operační středisko středočeských hasičů informaci o požáru rodinného domu v obci Černošice v okrese Praha-západ.

Podle prvotního ohlášení hořela střecha a oznamovatel nevěděl, jestli se uvnitř objektu nemůže nacházet nějaká osoba. Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku ze stanice Řevnice a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Černošice-Mokropsy a Dobřichovice. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hl. m. Prahy ze stanice Smíchov.

Po příjezdu první jednotky na místo bylo potvrzeno, že jde o požár střechy v plném rozsahu. Aby hasiči vyloučili případnou přítomnost osob, museli do objektu vniknout násilím, protože je dlouhodobě neobývaný. Žádné osoby však v domě nenašli a po velmi krátkém průzkumu objevili ohnisko požáru v nejvyšším patře rozsáhlé budovy.

V první fázi hasiči nasadili na zdolání plamenů dva C a dva D proudy. Celý zásah probíhal v dýchací technice, protože dům byl velmi silně zakouřen. Vzhledem k nasazení většího počtu hasičů v dýchací technice bylo nutné povolat z kladenské stanice protiplynový automobil, který disponuje zásobou dýchacích přístrojů a lahví na výměnu. Zásah byl komplikovaný nejen kvůli tmě, ale i z důvodu členitosti objektu a nemožnosti ustavit na místě výškovou techniku, takže bylo možné použít pouze nastavovací žebříky.

Kvůli velké potřebě hasební vody a nemožnosti napojení na hydrantovou síť velitel zásahu krátce před čtvrtou hodinou vyhlásil druhý poplachový stupeň a na místo povolal další cisterny. K požáru tak vyrazily jednotky HZS ze stanice Beroun a SDH obcí Třebotov, Jíloviště, Ořech a Vysoký Újezd. Praha ještě na pomoc vyslala profesionální i dobrovolné hasiče z Radotína.

Před půl pátou nebyl požár pod kontrolou, ze střechy stále šlehaly plameny a hasiči nasadili tři C proudy a tři D proudy uvnitř budovy a jeden C proud z vnějšku. Současně byl o součinnost požádán Český červený kříž, jelikož bylo nutné pro zasahující hasiče zajistit pitný režim a stravu. Požárem bylo zasaženo celé podkroví domu a bylo nutné rozebrat střešní konstrukci a dohasit všechna ohniska. K jejich nalezení byla používána také termokamera.

Z důvodu dlouhotrvajícího zásahu byla na zálohu stanice Řevnice povolána dobrovolná jednotka obce Mníšek pod Brdy. V sedm hodin proběhlo postupné střídání zasahujících hasičů a chvilku poté byla nahlášena lokalizace požáru. Dále probíhalo rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek, na které bylo nasazeno šest D proudů. V osm hodin byl poplachový stupeň snížen na základní úroveň.

V devět hodin se na místě sešel krajský vyšetřovatel příčin požáru s kriminální policií. V odpoledních hodinách pak přijel policejní kynolog se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, výsledek prohlídky byl ovšem negativní. Dobrovolné jednotce z Třebotova byla následně nad požářištěm nařízena dohlídka.

Škoda je předběžně odhadnuta na 20 milionů korun, včasným zásahem hasiči uchránili majetek za cca 40 milionů. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, když nejpravděpodobnější verzí se jeví nedbalostní jednání nebo úmyslné zapálení.

Foto: HZS SČK

Opilý senior se zákazem řízení naboural s Daewoo zezadu do kamionu

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. ...

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Daewoo Kalos jedoucí ve směru od obce ...

Mladého muže postihly u stanice metra v Praze křeče, při pádu si poranil hlavu

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali ...

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Při běžné hlídkové činnosti v okolí stanice metra Vltavská si hlídka ...

Řidič alternativní přepravní služby nedokázal strážníkům na pražském letišti předložit doklady taxislužby, navíc má vysloven platný zákaz řízení

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí ...

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí odhalili. Při kontrole areálu Letiště Václava Havla v Praze si strážníci z ...

Size: XS SM MD LG