Škoda po vykolejení nákladního vlaku u Mariánských Lázní je odhadnuta na 29 milionů korun | Týdeník Policie

Škoda po vykolejení nákladního vlaku u Mariánských Lázní je odhadnuta na 29 milionů korun

Škoda po vykolejení nákladního vlaku u Mariánských Lázní je odhadnuta na 29 milionů korun

Dne 28. 7. 2019 v 16.33 hodin mezi Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi vykolejil nákladní vlak.

Při mimořádné události vykolejila lokomotiva a třináct vozů. Lokomotiva na čele vlaku a čtyři vozy na jeho konci jsou nevykolejeny.

Celkově byla škoda odhadnuta na 29 000 000 Kč (20 mil. vlak, 9 mil. trať). Provoz na trati je zastaven.

Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku mimořádné události v místě jejího vzniku.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. V současné době na místě probíhají potřebné úkony, včetně ohledání místa a zajišťování veškerých stop, aby mohla být vyšetřena příčina a okolnosti této mimořádné události,“ uvedla Policie ČR.

Tisková zpráva HZS KVK:
Železniční souprava tvořená dvěma lokomotivami a vagony vykolejila v neděli odpoledne u Mariánských Lázní. Nehoda se stala na hlavní železniční trati z Mariánských Lázní na Plzeň. Provoz na trati je zastavený.

Nákladní vlak převážel sypký vápenec. Část převáženého materiálu se vysypala. Nehoda se stala v místě stavby nové silnice, na stavbě v době nehody bylo několik dělníků. Jednoho z nich na místě zkontrolovala záchranná služba.

Na místě zasahovalo 6 jednotek hasičů. Ti zajistili místo nehody, průzkumem vyloučili možnost osob pod převrácenými vagony. Místo události si po příjezdu převzali drážní hasiči. Ti zajišťují pro potřeby vyšetřování osvětlení prostoru nehody. Zároveň pro vyproštění vlaku povolali na místo těžkou vyprošťovací techniku.

Samotné vyproštění bude probíhat v následujících dnech. Poté bude možné posoudit celý rozsah poškození kolejí i trakčního vedení. Příčinu nehody zjišťuje policie a drážní inspekce.

Foto: HZS KVK

Hasiči vyprošťovali v Raduni kamion, který skončil i s nákladem štěrku v příkop

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na ...

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na úzké silnici z Raduně do Komárova na Opavsku. Nehoda byla na operační ...

Muž se po odsouzení ukrýval ve Francii, při pokusu o eskortu do ČR předstíral zdravotní potíže a snažil se sebepoškozovat

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ...

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne ...

Náchodští strážníci byli v pravý čas na pravém místě

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou ...

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou chvíli. Strážníci zaslechli u vchodu do nemocnice velkou ránu. Muži zákona ...

Size: XS SM MD LG