Mladíkovi v Českých Budějovicích explodovala petarda v ruce, výbuch mu amputoval několik prstů

Mladíkovi v Českých Budějovicích explodovala petarda v ruce, výbuch mu amputoval několik prstů

Ve čtvrtek 5. prosince v půl šesté v podvečer se skupinka mladých lidí bavila odpalováním pyrotechniky na Sokolském ostrově. Hustého stoupajícího dýmu si všiml operátor městského kamerového systému a ke skupince byla vyslána hlídka městské policie. 5. prosince sice

obecně závazná vyhláška města povoluje používání pyrotechniky, nicméně na skupinku padlo podezření na požívání alkoholických nápojů v místě, kde je to zakázáno.

Velmi nepříjemný zážitek si do konce života bude pamatovat osmnáctiletý mladík, kterému před příjezdem strážníků explodovala pyrotechnika v ruce a způsobila mu těžké zranění ruky. Strážníci po příjezdu na místo mladíkovi poskytli první pomoc a přivolali posádku ZZS a hlídku Policie ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.

„Při odpalování zábavní pyrotechniky došlo k nekontrolované explozi a mladý muž utrpěl těžká devastující zranění horní končetiny. Výbuch mu amputoval několik prstů. Na místo vyrazila hlídka policistů z obvodního oddělení České Budějovice a také policejní pyrotechnici,“ uvedla mluvčí Policie ČR.

S blížícím se koncem roku lze předpokládat, že tato událost nebyla bohužel poslední. Používání zábavné pyrotechniky je vždy nebezpečné a při manipulaci sní je potřeba dbát zvýšené opatrnosti.

Podle právních předpisů se prostředky zábavné pyrotechniky dělí do čtyř tříd nebezpečnosti. Třída nebezpečnosti F1 je nejméně nebezpečná a mohou jí nabývat a držet všechny osoby, tedy i osoby mladší 15 let. Jedná se např. o: prskavky, kapsle, bouchací kuličky, třaskavé proužky.

Třída nebezpečnosti F2 jsou prostředky, které mohou nabývat a používat pouze osoby starší 18 let a mají se prodávat pouze v kamenných obchodech, v obchodech, které podléhají stavebnímu povolení. Jsou to různé rakety, petardy, světelné fontány, dýmovnice, hvízdavé předměty, gejzíry a další.

F3 a F4 jsou třídy zábavné pyrotechniky profesionální a jsou určeny osobám se speciálním oprávněním.


Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG