V pátek 21. března, v půl jedenácté večer, přijal operační důstojník Městské policie Jablonec n. N. oznámení, že ve Vrchlického sadech se hádá muž se ženou, ona křičí o pomoc a on ji prý fyzicky napadá. Tak začal víkend jablonecké městské policie.
Hlídka na místě zjistila, že jde o partnery – pana S. a paní D. – kteří se podle svých slov jen pohádali. Zraněný nikdo z dvojice nebyl, během šetření však pan S. neustále odcházel do zaparkovaného auta. Strážníci při rozhovoru z jeho dechu cítili alkohol, a tak se na možné pití pana S. zeptali. Ten odvětil, že pil, ale až poté, co svou červenou Octavii zaparkoval. Kalíšky se uklidňoval při hádce s partnerkou. Oba slíbili, že už se hádat nebudou a na cestu domů si zavolají taxi, na které počkají na zadní sedačce Octavie.
Strážníci souhlasili a odjeli. Protože však ujištění povedené dvojice nevěřili, nechali na červenou oktávku namířit kameru. A měli pravdu. Už krátce po půlnoci z pátku na sobotu zachytila kamera jabloneckého městského kamerového a dohlížecího systému (MKDS) červenou Octavii, kterak opouští místo ve Vrchlického sadech a odjíždí ulicí Palackého na Horní náměstí. A tak u kina Radnice už škodovku očekávala hlídka MP, za volantem seděl pan S. a vedle něj jeho přítelkyně, paní D.
Tentokrát už strážníci nechali pana S. dýchnout a přístroj ukázal 0,96 promile alkoholu v dechu. Tento fakt pan S. odmítl s tím, že pil pouze energy drink. Po pěti minutách další zkouška naměřila hodnotu 0,74 promile alkoholu a poslední třetí ukázala 0,82 promile alkoholu. Strážníci proto přivolali hlídku Policie ČR, která panu S. zakázala řízení a sepsala s
ním oznámení o podezření ze spáchání přestupku, které on odmítl a zopakoval, že alkohol nepil. Celý případ nyní bude řešit jablonecký magistrát jako přestupek.