Služba bez zadrženého řidiče pod vlivem – podle strážníků utopie | Týdeník Policie

Služba bez zadrženého řidiče pod vlivem – podle strážníků utopie

Služba bez zadrženého řidiče pod vlivem – podle strážníků utopie

Jeden řídil se zákazem a pod vlivem drog vozidlo s neplatnou technickou prohlídkou. Druhý s více než 1,5 promile se snažil strážníkům ujet, zklidnila ho až pouta.

Při měření maximální povolené rychlosti v Suchdolské ulici v Praze 6 včera strážníci u jednoho z řidičů zjistili překročení rychlosti. Vozidlo náhle před hlídkou vjelo do protisměru a cca 100 metrů od hlídky zastavilo částečně na chodníku. Strážníci se okamžitě přesunuli k vozidlu a vyzvali řidiče k prokázání totožnosti. Ten u sebe žádné doklady neměl, údaje poskytl ústně. Při kontrole databází hlídka zjistila, že 32 letý muž má vysloven zákaz řízení a jeho vozidlu skončila platnost technické prohlídky v srpnu 2017. Během rozhovoru působil řidič nesoustředěně a na dotaz hlídky, jestli požil před jízdou alkohol nebo drogy, přiznal obojí. Provedená dechová zkouška na alkohol skončila negativně, zkouška na drogy ukázala pozitivní hodnotu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž předán k dalšímu šetření Policii ČR, dopravní přestupky byly postoupeny správnímu orgánu k dořešení.

Včera po 20. hodině si projíždějící hlídka strážníků všimla v ulici Nad Vršovskou horou v Praze 10 značně nejisté jízdy jednoho z vozidel, které jelo částečně v protisměru. Řidiče vyzvala k zastavení a předložení dokladů. Po provedené dechové zkoušce, která odhalila přes 1,5 promile, řidič náhle nastartoval a snažil se z místa ujet. Pomocí hmatů, chvatů a pout mu strážníci v jeho úmyslu zabránili, omezili ho na osobní svobodě a předali přivolané hlídce státní policie.


V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG