Poškozená z Plzně nabízela na internetu k prodeji dva páry obuvi za 350 a 400 korun. Zájemce ji kontaktoval s tím, že má o zboží zájem a poslal inzerentce podvodný odkaz na webové stránky bankovního ústavu, které se poškozené jevily jako pravé. Prodávající přišla o více jak 50 tisíc korun.
V tomto případě podvodník reagoval na inzerát, podaný na jednom z internetových portálů, přičemž s poškozenou komunikoval přes zprávy v aplikaci, ve které inzerentka prodávala své zboží. Pachatel ženě poslal odkaz na podvodné stránky bankovního ústavu, které se jevily jako pravé, přičemž dále postupovala dle vygenerovaných instrukcí. Poškozená v jednom z těchto odkazů vyplnila údaje ke své platební kartě. Nezvyklé pohyby a změny nastavení soukromého účtu poškozené zalarmovaly banku k ověření situace, která pomocí SMS zaslala zprávu majitelce účtu o nezvyklém pohybu finančních prostředků na účtu. Mezitím poškozené přišly SMS zprávy s ověřovacími kódy, které přesto zadala. Z bankovního účtu se jí následně odečetla částka vyšší než 50 tisíc korun.
Policisté obvodního oddělení Plzeň 2 ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a po pachateli dále pátrají.
Držme se jednoduché zásady – při dojednávání podmínek obchodu při prodeji zboží, zejména pokud očekávám platbu za prodej nabízené věci, neposkytuji žádné informace a přístupové kódy ke své platební kartě druhé straně.