Stavební firma zbourala památkově chráněnou zvoničku, do které v Sobíně naboural kamion | Týdeník Policie

Stavební firma zbourala památkově chráněnou zvoničku, do které v Sobíně naboural kamion

Stavební firma zbourala památkově chráněnou zvoničku, do které v Sobíně naboural kamion

Statik, který byl po nehodě kamionu přivolán do Hostivické ulice v pražském Sobíně, aby zhodnotil stav poškozené kapličky se zvoničkou, rozhodl, že objekt reálně hrozí zřícením, a že se musí zbourat.

Na místo proto dorazila stavební firma, která se snažil kapličku strhnout pomocí traktoru. Ještě předtím dělníci pomocí automobilové plošiny odstranili z kapličky zvon.

Protože se demolice pomocí traktoru nepodařila, byl na místo povolán takzvaný „univerzální dokončovací stroj“ (laicky bagr), pomocí kterého byl objekt stržen. Traktor následně pomohl nasměrovat padající sutiny na silnici.

I přes veškerou snahu však došlo k poškození střechy a zdi přilehlého rodinného domu. Nikoliv však k takovému, které by hrozilo v případě samovolného pádu kapličky.

Silnice byla od vzniku nehody až po odtažení havarovaného kamionu a odklizení sutin kapličky zcela uzavřena. Dopravu odkláněli policisté z Oddělení řízení dopravy a strážníci MP Praha z Obvodního ředitelství Praha 13.

Okolnosti nehody jsou dále v šetření. Kapličku se zvoničkou chce městská část postavit novou. Původní, památkově chráněná zvonička, je však již nenávratně ztracena.

Foto: Týdeník Policie

Hasiči v Beskydech zachraňovali koloucha, který spadl do vodoměrné šachtice

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 21.8.2019 odpoledne v beskydské obci Bílá (okres Frýdek-Místek), kde ...

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 21.8.2019 odpoledne v beskydské obci Bílá (okres Frýdek-Místek), kde skončil v těsném vězení vodoměrné šachtice poměrně statný, ale několika hodinami ...

Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl ...

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl oznamovateli odcizit pod pohrůžkou násilí neznámý muž, kterému chtěl původně ...

Myslel si, že mu babička nekoupí nový mobil, a tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ostravští kriminalisté se čas od času setkávají s případy, u kterých po prověření konstatují, že se jedná o fikci ...

Ostravští kriminalisté se čas od času setkávají s případy, u kterých po prověření konstatují, že se jedná o fikci oznamovatele. Tito kolikrát velmi barvitě a podrobně policistům popisují trestnou ...

Policisté pátrají po muži, který poškodil lak na zaparkovaných autech, nepoznáte ho?

Policisté z místního oddělení Vokovice pracují na objasnění případu, který se stal ve Vokovické ulici v Praze 6. ...

Policisté z místního oddělení Vokovice pracují na objasnění případu, který se stal ve Vokovické ulici v Praze 6. Neznámý muž tam chvilku před polednem poškodil neznámým předmětem lak u dvou ...

Size: XS SM MD LG