Stavební firma zbourala památkově chráněnou zvoničku, do které v Sobíně naboural kamion | Týdeník Policie

Stavební firma zbourala památkově chráněnou zvoničku, do které v Sobíně naboural kamion

Stavební firma zbourala památkově chráněnou zvoničku, do které v Sobíně naboural kamion

Statik, který byl po nehodě kamionu přivolán do Hostivické ulice v pražském Sobíně, aby zhodnotil stav poškozené kapličky se zvoničkou, rozhodl, že objekt reálně hrozí zřícením, a že se musí zbourat.

Na místo proto dorazila stavební firma, která se snažil kapličku strhnout pomocí traktoru. Ještě předtím dělníci pomocí automobilové plošiny odstranili z kapličky zvon.

Protože se demolice pomocí traktoru nepodařila, byl na místo povolán takzvaný „univerzální dokončovací stroj“ (laicky bagr), pomocí kterého byl objekt stržen. Traktor následně pomohl nasměrovat padající sutiny na silnici.

I přes veškerou snahu však došlo k poškození střechy a zdi přilehlého rodinného domu. Nikoliv však k takovému, které by hrozilo v případě samovolného pádu kapličky.

Silnice byla od vzniku nehody až po odtažení havarovaného kamionu a odklizení sutin kapličky zcela uzavřena. Dopravu odkláněli policisté z Oddělení řízení dopravy a strážníci MP Praha z Obvodního ředitelství Praha 13.

Okolnosti nehody jsou dále v šetření. Kapličku se zvoničkou chce městská část postavit novou. Původní, památkově chráněná zvonička, je však již nenávratně ztracena.

Foto: Týdeník Policie

Mladoboleslavští policisté pátrají po důležitých svědcích krádeže

Trojice mužů přijela ve středu 1. dubna tohoto roku osobním automobilem v odpoledních hodinách k prodejně potravin ...

Trojice mužů přijela ve středu 1. dubna tohoto roku osobním automobilem v odpoledních hodinách k prodejně potravin v obci Hlavenec na Mladoboleslavsku. Zde jeden z mužů přestřihl jistící ...

Splašení koně poškodili v Příbrami vůz tamních strážníků

Dne 8. dubna chvíli před polednem došlo v Příbrami ke kuriózní dopravní nehodě. Všemu předcházela vyjížďka na louce ...

Dne 8. dubna chvíli před polednem došlo v Příbrami ke kuriózní dopravní nehodě. Všemu předcházela vyjížďka na louce na povoze s koňským spřežením. Jeden z koní se však splašil a začal utíkat ...

Kriminalisté hledají napadeného fanouška pražské Slavie. Napadení ze strany jiného fanouška musel přihlížet jeho syn

Kriminalisté pražského krajského ředitelství řeší od prosince loňského roku napadení mezi fanoušky SK Slavia Praha ...

Kriminalisté pražského krajského ředitelství řeší od prosince loňského roku napadení mezi fanoušky SK Slavia Praha (dále jen SKS), ke kterému došlo 10. prosince 2019 před fotbalovým utkáním Ligy ...

Kriminalisté objasnili přepadení muže bez domova v Kralupech nad Vltavou

Začátkem dubna 2020 v ranních hodinách došlo v Kralupech nad Vltavou na Dvořákově stezce k loupežnému přepadení ...

Začátkem dubna 2020 v ranních hodinách došlo v Kralupech nad Vltavou na Dvořákově stezce k loupežnému přepadení sedmačtyřicetiletého muže bez domova. Druhý, devětadvacetiletý muž, ho v ...

Size: XS SM MD LG