Stovky oznámení, desítky pachatelů, podobný počet dopravních nehod a honička, takový byl víkend pražských policistů

Stovky oznámení, desítky pachatelů, podobný počet dopravních nehod a honička, takový byl víkend pražských policistů

Během uplynulého víkendu přijali operátoři linky tísňového volání pražské policie 1944 oznámení na linku 158. Díky tomu se krom jiného podařilo zadržet celkem 78 pachatelů různých trestných činů. Na základě zmiňovaných oznámení vyjížděli dopravní policisté k celkem 188 dopravním nehodám, při kterých byla jedna osoba zraněna těžce, dalších 19 lehce. Škoda vzniklá při těchto karambolech je v tuto chvíli vyčíslena na 11,36 miliónu korun.

A zde jsou tři případy za všechny, které museli řešit pražští péjáci, tedy policisté pohotovostní motorizované jednotky.

První víkendová událost hodna zřetele na sebe nenechala dlouho čekat.

V pátek, nedlouho po dvacáté hodině si policisté PMJ v Holešovičkách všimli Octávie, jejíž registrační značku „prohnali“ v databázi kradených vozidel. Díky tomu zjistili, že tomu není dlouho, co bylo toto vozidlo odcizeno oprávněnému majiteli. Proto se rozhodli auto zastavit a zkontrolovat jak vůz, tak řidiče. Jenže ten byl zjevně proti a začal péjákům ujíždět.

Dohnat ho a zastavit se policistům podařilo až ve Zdibech, kde chtěl řidič před nimi ještě utéct po svých. Nakonec se ukázalo, že nejen, že je vozidlo kradené, ale řidič má ještě vyslovenu blokaci řidičského průkazu pro všechny skupiny. Proto skončil muž na policejní služebně pro podezření z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Ke druhému případu vyjížděli péjáci v sobotu, dvě hodiny po půlnoci, na náměstí Hrdinů v Praze 4. Tam měl neznámý muž poškozovat zaparkovaná auta. Jakmile policisté dorazili na místo, uviděli poměrně velkou spoušť. U celkem čtyř zaparkovaných vozidel buď chyběla zpětná zrcátka, nebo měla znatelně poškozenou karoserii, tedy buď poškrábanou či promáčklou, a jedno z aut mělo dokonce zcela „vymlácená“ boční okna.

O tom, kdo je pachatelem nebylo ani na minutu pochyb, neboť ve chvíli, kdy na místo policisté přijížděli, rozbíjel muž jedno z okem plastovým kuželem pro označení překážky, který následně vhodil dovnitř. U muže policisté následně naměřili víc jak dvě promile alkoholu v dechu. I to je možná důvodem, proč zadržený policistům tvrdil, že si není vědom, že se takového jednání dopustil. Po vystřízlivění čelí muž podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Třetí případ se odehrál v ulici Kostelecká v Praze 8. Zde si hlídka péjáků všimla vínově červené Felicie, jejíž řidič se při jízdě neustále otáčel na policisty a byl znatelně nervózní, a měl proč. Po zastavení auta k silniční kontrole otevřel jeho řidič dveře a z interiéru vozu se vyvalil charakteristický zápach marihuany. Té nakonec policisté v autě zajistili celý jeden velký pytel, tedy bezmála dva kilogramy. Navíc provedený test prokázal, že řidič přepravované zboží konzumoval již za jízdy, neboť byl pozitivní právě na cannabis.

I tento řidič nakonec skončil na policejní služebně pro podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Foto: Policie ČR

Skútrista se ve Střítěži nad Bečvou střetl s traktorem

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké ...

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké zranění. Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace k páteční ...

Opilá motorkářka bez přilby se u Luhačovic čelně střetla s protijedoucí Octavií

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního ...

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla Škoda Octavia zaviněné vysokým množstvím alkoholu, které kolovalo v těle ...

Řidič Passatu se na přejezdu ve Vrchlabí střet s vlakem, nehoda se obešla bez zranění

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce ...

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce vlaku s osobním vozidlem VW Passat. Podle prvotního šetření řidič vozidla s ...

V centru Prahy měl u dětského hřiště onanovat muž, podezřelého dopadli strážníci ještě s rozepnutým poklopcem

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na ...

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na zadržení má také operátor kamerového systému. Tlustý zlatý řetěz kolem krku, ...

Size: XS SM MD LG