Strážníci v Plzni naháněli prase, kterého se v minulosti lekl i řezník | Týdeník Policie

Strážníci v Plzni naháněli prase, kterého se v minulosti lekl i řezník

Strážníci v Plzni naháněli prase, kterého se v minulosti lekl i řezník

Do odchytu křížence prasete domácího a divokého, které se pohybovalo parkem směrem ke Košuteckému jezírku v Plzni, se zapojily hlídky městské policie.

Vepř měl podle odhadu něco kolem 250 kg. Odchyt pomocí výbavy strážníků se ukázal jako nereálný. Když se ho pokusili odchytit a zafixovat odchytovými tyčemi, začalo být prase agresivní. Zahnali tedy prase raději do prostoru sportovního hřiště, kde nehrozilo, že ublíží přihlížejícím občanům a přivolali veterináře.

Do doby než dorazil, zabraňovaly hlídky, aby zvíře z areálu neuteklo. Veterinář ze ZOO Plzeň prase poté uspal dávkami anestetik. Následný odvoz zvířete si zajistila sama majitelka, kterou se podařilo sehnat.

Strážníkům uvedla, že jí prase uteklo z výběhu. Nakonec dodala, že před rokem chtěla prase zužitkovat na maso, ale když přijel řezník, tak se ho zalekl a práci odmítl.

Foto: MP Plzeň

V Rakousku došlo poblíž českých hranic k vraždě, pachatel je na útěku

V rakouské obci Wullowitz došlo k vraždě jedné osoby, druhá osoba utrpěla bodná poranění a skončila v ...

V rakouské obci Wullowitz došlo k vraždě jedné osoby, druhá osoba utrpěla bodná poranění a skončila v nemocnici. Podezřelým z vraždy je muž cizí státní příslušnosti, který se podle rakouské ...

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Size: XS SM MD LG