Někdy začíná kontrola řidiče a vozidla běžným dopravním přestupkem a skončí ve finále úplně jinak. Přesně tak tomu bylo v pátek odpoledne, kdy si hlídka Městské policie Plzeň, v ulici Edvarda Beneše v Plzni, všimla vozidla značky Chrysler, jehož řidič na křižovatce nerespektoval vodorovné dopravní značení a z jízdního pruhu určeného pro jízdu přímo odbočil doprava.
Strážníci vozidlo zastavili a vyzvali 52letého řidiče k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Muž předložil občanský průkaz, řidičský průkaz vydaný jiným státem a stejně tak i doklady od vozidla.
Následná lustrace však odhalila, že má na území České republiky platnou blokaci všech skupin řidičského oprávnění. Na dotaz strážníků řidič uvedl, že si právě jede tuto blokaci vyřešit.
Problém byl ale v tom, že na příslušný úřad cestoval za volantem. Na místo byla přivolána Policie České republiky, která platnost blokace na území České republiky ověřila a muži následně zakázala další jízdu. Celou událostí se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

