Strážníci v Praze zastavili muže „znalého zákonů“, který jel na elektrovozítku po chodníku | Týdeník Policie

Strážníci v Praze zastavili muže „znalého zákonů“, který jel na elektrovozítku po chodníku

Strážníci v Praze zastavili muže „znalého zákonů“, který jel na elektrovozítku po chodníku

Vulgární výrazy 32 letého muže nebraly konce. „Odborník na slovo vzatý“ se oháněl znalostí zákona, přestože jel po chodníku, tedy, kde nemá.

Zda se nakonec jednalo o elektrokolo či elektrokoloběžku, nehrálo žádnou roli. Byť situace byla i pro něj samotného místy nepřehledná. Jeho přestupky se budou zabývat správní orgány.

Na křižovatce ulic Vinohradská x Jičínská si hlídka strážníků všimla muže na elektrickém vozítku, jak jede po chodníku. Proto ho zastavila a začala s ním přestupek řešit. Muž však okamžitě na strážníky slovně zaútočil s tím, že jsou nekompetentní a že on na chodníku jezdit může. Dál odmítl se strážníky situaci řešit a přivolal si na místo Policii ČR.

Při čekání na jejich příjezd začala „one man show“ plná slovních urážek: „Ty kri*** deb****, ty deb*** vypatlanej, jste natvrdlej, děláš ze sebe deb *** …“ Navíc zakazoval strážníkům pořizovat videozáznam z projednávání přestupku, protože jim prý k tomu nedal souhlas.

Strážníci ho řádně poučili o tom, že ze zákona je strážník oprávněn na veřejně přístupných místech pořizovat záznamy o průběhu řešení přestupkového jednání k zajištění případných důkazů. Nejinak tomu bude i v tomto případě. Jeho přestupky se budou zabývat správní orgány.


Pražští strážníci dopadli další řidiče pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, ...

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, druhý pro změnu usnul v zaparkovaném autě a to pak nabouralo do jiného. „To ...

Po střetu s Peugeotem v Ostravě vykolejila tramvaj

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v ...

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v Ostravě-Třebovicích, která narazila do odbočujícího osobního auta Peugeot a tlačila ...

Opilému mladíkovi se nechtělo pěšky domů, tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, ...

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, který policistům uvedl, že byl na Pražské ulici přepaden dvěma jemu neznámými ...

Size: XS SM MD LG