Strážníkům ve Znojmě ujížděl opilý řidič Fordu. V autě měl tou dobou dvě děti | Týdeník Policie

Strážníkům ve Znojmě ujížděl opilý řidič Fordu. V autě měl tou dobou dvě děti

Strážníkům ve Znojmě ujížděl opilý řidič Fordu. V autě měl tou dobou dvě děti

V pátek odpoledne byli znojemští strážníci telefonicky informováni o osobním vozidle Ford, které mělo způsobit dopravní nehodu na kruhovém objezdu na Mariánském náměstí a z místa ujet.

O hodinu později spatřil dané vozidlo strážník Městské policie Znojmo, který měl zrovna pracovní volno, jak opouští parkoviště hypermarketu Kaufland na Jarošově ulici.

Okamžitě zavolal na linku 156 kvůli tomu, že řidič jevil známky opilosti. Ve vozidle se s tímto řidičem nacházely dvě děti ve věku 2 a 12 let. K zastavení vozidla Ford byly bezodkladně vyslány dvě motorizované hlídky Městské policie Znojmo a informována byla i Policie ČR.

Na ulici Smetanova se podařilo jedné z hlídek vozidlo najít. Jenže řidič na znamení k zastavení nereagoval, naopak se snažil hlídce městské policie ujet. Asi po minutě a půl se do pronásledování vozidla Ford zapojila druhá motorizovaná hlídka. Služební vozidlo poškodil řidič Fordu na křižovatce ulic Riegrova a Rooseveltova při odbočení. Ještě před touto událostí řidič urazil zpětné zrcátko u zaparkovaného vozidla na ulici Fibichova a jen díky pohotovosti chodce ho nesrazil. Tato událost je mj. vidět na záznamu z palubní kamery služebního vozidla. Do několika křižovatek řidič vletěl tak, že jen díky velké náhodě nedošlo k nějakému neštěstí či dalším škodám na majetku.

Pronásledování nakonec ukončili znojemští strážníci na kruhovém objezdu ulic Jarošova a Kuchařovická. Jedno ze služebních vozidel využilo zpomalení pronásledovaného vozidla, vjelo na kruhovém objezdu do protisměru a u výjezdu na ulici Jarošova zablokovalo vozidlu Ford cestu. V nízké rychlosti pak najelo vozidlo Ford do pravého boku služebního vozidla, zatímco druhé služební vozidlo zastavilo za ním. Strážníci okamžitě ze služebních vozidel vyběhli a řidiče z vozidla za použití donucovacích prostředků z vozidla vytáhli a ležícího na zemi spoutali. Jeden ze strážníků se pak pokoušel uklidnit obě vyděšené děti ve vozidle.

Pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky byl řidič (50) na místě předán Policii ČR. Při orientační dechové zkoušce nadýchal 2,61‰ alkoholu. Zveřejněný kamerový záznam je z důvodu ochrany osobních údajů cíleně rozostřen.


Mladoboleslavští policisté pátrají po důležitých svědcích krádeže

Trojice mužů přijela ve středu 1. dubna tohoto roku osobním automobilem v odpoledních hodinách k prodejně potravin ...

Trojice mužů přijela ve středu 1. dubna tohoto roku osobním automobilem v odpoledních hodinách k prodejně potravin v obci Hlavenec na Mladoboleslavsku. Zde jeden z mužů přestřihl jistící ...

Splašení koně poškodili v Příbrami vůz tamních strážníků

Dne 8. dubna chvíli před polednem došlo v Příbrami ke kuriózní dopravní nehodě. Všemu předcházela vyjížďka na louce ...

Dne 8. dubna chvíli před polednem došlo v Příbrami ke kuriózní dopravní nehodě. Všemu předcházela vyjížďka na louce na povoze s koňským spřežením. Jeden z koní se však splašil a začal utíkat ...

Kriminalisté hledají napadeného fanouška pražské Slavie. Napadení ze strany jiného fanouška musel přihlížet jeho syn

Kriminalisté pražského krajského ředitelství řeší od prosince loňského roku napadení mezi fanoušky SK Slavia Praha ...

Kriminalisté pražského krajského ředitelství řeší od prosince loňského roku napadení mezi fanoušky SK Slavia Praha (dále jen SKS), ke kterému došlo 10. prosince 2019 před fotbalovým utkáním Ligy ...

Kriminalisté objasnili přepadení muže bez domova v Kralupech nad Vltavou

Začátkem dubna 2020 v ranních hodinách došlo v Kralupech nad Vltavou na Dvořákově stezce k loupežnému přepadení ...

Začátkem dubna 2020 v ranních hodinách došlo v Kralupech nad Vltavou na Dvořákově stezce k loupežnému přepadení sedmačtyřicetiletého muže bez domova. Druhý, devětadvacetiletý muž, ho v ...

Size: XS SM MD LG