Strážníkům ve Znojmě ujížděl zdrogovaný řidič | Týdeník Policie

Strážníkům ve Znojmě ujížděl zdrogovaný řidič

Strážníkům ve Znojmě ujížděl zdrogovaný řidič

V noci z úterý na středu dopadli znojemští strážníci řidiče automobilu pod vlivem drog.

Přes kamerový systém byla zaznamenána jízda vozidla Ford v jednosměrce v protisměru z Komenského náměstí na ulici Kovářskou ve Znojmě. Vozidlo pak směřovalo ven z centra na náměstí Svobody, kde se už za vozidlo zavěsila motorizovaná hlídka a okamžitě dala řidiči pokyn k zastavení vozidla nápisem STOP.

Řidič zareagoval tak, že divoce odbočil na ulici F.J. Curie a přes chodník a travnatou plochu vjel do parku, kde se nachází pěší zóna. Zběsilá jízda pak pokračovala dalších pět set metrů, než řidič zastavil na kruhovém objezdu u křižovatky Mariánské náměstí a ulice Pontassievská.

Okamžitě se dal na útěk, ale dvojice strážníků ho během několika vteřin doběhla a spoutala. O dva spolujezdce, kteří s ním jeli v autě, se postaral třetí strážník, který řídil služební vozidlo.

Následně se ukázal důvod, proč třiatřicetiletý řidič svou jízdou ohrozil ostatní účastníky provozu i sebe, test na drogy byl pozitivní. Navíc strážníkům přiznal, že má uložen zákaz řízení. Případ si na místě převzala Policie ČR, strážníci policistům poskytli součinnost při převozu řidiče do nemocnice kvůli odbornému testu na drogy v těle.


Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG