Strážníkům z Lázní Bohdaneč ujížděl řidič Fordu, zastavil ho až zátaras z nákladního vozu | Týdeník Policie

Strážníkům z Lázní Bohdaneč ujížděl řidič Fordu, zastavil ho až zátaras z nákladního vozu

Strážníkům z Lázní Bohdaneč ujížděl řidič Fordu, zastavil ho až zátaras z nákladního vozu

V pondělí jsme kolem půl šesté večer byli požádáni hlídkou Městské policie Lázně Bohdaneč o pomoc při pronásledování řidiče s vozidlem Ford Fusion, kterého právě strážníci v Bohdanči kvůli překročení nejvyšší povolené rychlosti zastavili.

Řidič jim předložil svůj pas, skočil do auta a začal ujíždět směrem na Břehy a Přelouč.

Strážníci požádali o pomoc kolegy ze státní policie. Operační důstojník postupně do akce zapojil až pět hlídek policistů. První se v Přelouči snažili zatarasit cestu policisté z Pohotovostního e eskortního oddělení, kteří dokonce na řidiče mířili zbraní. Nebylo zřejmé, proč řidič ujíždí a zda není nebezpečný či ozbrojený. Z policejního zátarasu si ujíždějící řidič nic nedělal, hlídku objel mimo komunikaci a prchal dále.

Jeho jízdu ukončilo až zahrazení cesty nákladním vozidlem v obci Zdechovice. Tam již na něj čekaly další hlídky policistů a i přes namířenou zbraň se snažil s vozidlem popojíždět. Řidič za žádnou cenu nechtěl vystoupit z vozidla, kladl aktivní odpor a nakonec museli policisté použít i taser.

Čtyřicetiletý cizinec se podrobil dechové zkoušce a testu na jiné návykové látky. V obou případech byl výsledek negativní. Ani muž ani vozidlo nebylo v pátrání a řidič nebyl schopen uvést, proč vlastně hlídkám ujížděl. Uvnitř vozidla policisté následně nalezli dva plastové sáčky, kdy v jednom se nacházela sušina zelené rostliny a v druhém hnědá kostka neznámé látky.

Obě látky policisté zajistili, zaevidovali a provedou jejich expertizu, podle které se bude odvíjet i právní kvalifikace. Neuposlechnutí výzvy a nedodržení rychlosti v obci řeší ve své kompetenci Městská policie Lázně Bohdaneč.


Pražští strážníci dopadli další řidiče pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, ...

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, druhý pro změnu usnul v zaparkovaném autě a to pak nabouralo do jiného. „To ...

Po střetu s Peugeotem v Ostravě vykolejila tramvaj

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v ...

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v Ostravě-Třebovicích, která narazila do odbočujícího osobního auta Peugeot a tlačila ...

Opilému mladíkovi se nechtělo pěšky domů, tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, ...

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, který policistům uvedl, že byl na Pražské ulici přepaden dvěma jemu neznámými ...

Size: XS SM MD LG