Středočeští kriminalisté zadrželi ve třech krajích skupinu pěstitelů konopí | Týdeník Policie

Středočeští kriminalisté zadrželi ve třech krajích skupinu pěstitelů konopí

Středočeští kriminalisté zadrželi ve třech krajích skupinu pěstitelů konopí

Krajští kriminalisté zadrželi v minulých dnech, na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v Praze – pět osob, které se věnovaly nelegálnímu pěstování rostlin konopí a následně celému procesu – tedy sklizni, sušení, finálnímu zpracování až po distribuci zakázané drogy uživatelům.

Na zadržení některých osob se podílela i středočeská zásahová jednotka. Všichni jsou obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s OPL. Kromě jednoho obviněného jsou všichni zadržení umístěni ve vyšetřovací vazbě.

Na celém případu s krycím názvem „DYT“ pracovali krajští kriminalisté na základě vlastních zjištění několik měsíců, kdy velice detailně a intenzivně dokumentovali trestnou činnost pěti osob, které si vybudovaly vlastní pěstírny konopí. Dokumentace trestné činnosti těchto osob – napříč několika kraji – byla velice náročná, nicméně koncem letošního roku, na základě zjištěných informací a operativních šetření proběhla v jeden den v Praze, Středních Čechách a Ústeckém kraji akce, při níž bylo zadrženo pět osob, které byly v zájmu policie. Jednalo se o čtyři muže ve věku 31, 34, 41 a 64 let a jednu ženu ve věku 29 let. V daný den se na této realizaci podílelo více jak pět desítek policistů z krajských útvarů středočeské policie, včetně zásahové jednotky, středočeským policistům vypomohli i kolegové z kraje ústeckého.

Po zadržení všech zájmových osob pak na území Středočeského a Ústeckého kraje a v hlavním městě Praze, provedli policisté čtyři domovní prohlídky a tři prohlídky jiných prostor, v rámci kterých zajistili čtyři různě velké, ale kompletně vybavené, pěstírny konopí. V rukou policistů, a pro další znalecká zkoumání, skončilo bezmála 1 300 rostlin konopí v různých stádiích růstu a 5 kilogramů „hotové“ sušiny konopí, která byla připravena k následné distribuci. Kriminalisté zajistili také nemalou výši finančních prostředků v české měně, a to více jak 6,5 milionu korun na hotovosti, dále pak 5 tisíc Eur a 700 USD. Kromě rostlin konopí a finančních prostředků, které pravděpodobně pocházely z prodeje zakázané látky, zajistili kriminalisté v rámci trestního řízení také jednu nemovitost – rozestavěný dům, jako výnos z trestné činnosti.

Všech pět zadržených osob, které nebyly v minulosti řešeny za skutky, které by souvisely s výrobou či distribucí zakázaných látek, si převzalo usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin „nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy“, za který jim v případě uznání viny před soudem hrozí tresty odnětí svobody od dvou do deseti.

Kromě 64letého muže jsou všichni obvinění, tedy včetně 29leté ženy, stíháni vazebně. Vzhledem k tomu, že vyšetřování stále pokračuje, není vyloučeno, že po vyhodnocení zajištěných důkazů a po obdržení výsledků znaleckého zkoumání zajištěných rostlin konopí, že bude přistoupeno ke zpřísnění právní kvalifikace jednání obviněných osob, a tedy i možná výše trestu, kdy by některým z nich hrozili tresty odnětí svobody od osmi do dvanácti let.


Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG