Střet Fiatu s vlakem na přejezdu u Senic na Hané se obešel bez zranění

Střet Fiatu s vlakem na přejezdu u Senic na Hané se obešel bez zranění

Ve středu ve 14:50 hodin jsme přijali oznámení, že na železničním přejezdu mezi obcemi Odrlice a Dubčany došlo ke střetu osobního vlaku s osobním vozidlem. Po střetu s vlakem zůstal řidič ve vozidle zaklíněn. Po jeho vyproštění, o které se postarali hasiči, se ukázalo, že naštěstí vyvázl bez zranění.

Ve vlaku cestovalo 7 osob, které byly z místa nehody přepraveny náhradní autobusovou dopravou. Jak řidič, tak strojvedoucí se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu.

Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 40 000 Kč, na vlaku na 20 000 Kč. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, policisté na místě nadále prověřují.

Tisková zpráva HZS OLK:
Ve středu 2. ledna 2019 byla v 14:54 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje železniční dopravní nehoda na železničním přejezdu mezi obcemi Odrlice a Dubčany u Senice na Hané.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Litovle, hasiči Správy železniční dopravní cesty z Přerova a dobrovolní hasiči ze Senice na Hané a Náměště na Hané.

Hasiči po příjezdu zjistili, že osobní vozidlo se na železničním přejezdu střetlo s osobním vlakem, ve kterém cestovalo pět osob. Řidič osobního vozidla zůstal uvnitř vozu uvězněn, byl však nezraněn. Hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru, pomohli řidiči dostat se z vozidla ven a asistovali při přestupu cestujících z vlaku do náhradního autobusu.

Poté, co na místo přijela jednotka hasičů SŽDC, předali jí hasiči místo události a postupně se všechny jednotky vracely zpět na své základny.

Foto: HZS OLK

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG