Střet s Škodovky s vlakem na Královéhradecku nepřežili čtyři lidé, včetně dvou dětí | Týdeník Policie

Střet s Škodovky s vlakem na Královéhradecku nepřežili čtyři lidé, včetně dvou dětí

Střet s Škodovky s vlakem na Královéhradecku nepřežili čtyři lidé, včetně dvou dětí

V neděli krátce před 15. hodinou došlo na železničním přejezdu v Černožicích u Hradce Králové k tragické dopravní nehodě, při které zemřely čtyři osoby.

V okamžiku srážky osobního vozidlla se spěšným vlakem jedoucím z Trutnova do Hradce Králové cestovali ve vozidle 32letá žena, 47letý muž a dvě děti ve věku 8 a 5 let. Nikdo z nich bohužel nehodu nepřežil.

Na místo se okamžitě sjely všechny složky IZS a záchranné a likvidační práce zde probíhaly až do téměř 20 hodiny. Po celou dobu odstraňování následků byl provoz na trati z Jaroměře do Hradce Králové zcela zastaven. Ve vlaku cestovalo v danou chvíli zhruba 80 cestujících, kteří vyvázli bez zranění. Většina z nich využila k cestě do Hradce Králové náhradní přepravu evakuačním autobusem HZS Královéhradeckého kraje.

Policisté na místě zajistili veškeré potřebné důkazy a svědectví, pro účely případného zkoumání zajistili vrak vozidla a nařídili soudní pitvy. Dechová zkouška na alkohol provedená u strojvedoucí vlaku byla s negativním výsledkem. Pro vyšetřování bude zásadní zodpovězení otázky, zda v době srážky bylo v chodu signailzční světelné a zvukové výstražné znamení. Vyšetřování bude probíhat samozřejmě v úzké součinnosti s Drážní inspekcí.

Tisková zpráva HZS KHK (Martina Götzová):
Oznámení o železniční dopravní nehodě přijalo krajské operační a informační středisko hasičů v neděli těsně před 15. hodinou.

K nehodě mělo dojít na železničním přejezdu v obci Černožice, vlak zastavil asi 300 metrů od přejezdu. Na místo události spěchali profesionální hasiči z Jaroměře a vyrozuměna byla také drážní jednotka hasičů SŽDC. Velitel zásahu zároveň povolal z centrální hradecké stanice evakuační autobus.

Nehoda měla bohužel tragické následky, v osobním voze zahynuli čtyři lidé. Z cestujících ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Evakuačním autobusem HZS byli lidé dopraveni na nádraží v Hradci Králové. Hasiči dále zajišťovali místo nehody, asistovali Policii ČR a následně pomohli jednotce SŽDC s vyproštěním osobního vozidla. Za tímto účelem se dostavila na místo události jednotka z centrální hradecké stanice s technickým kontejnerem. Po 18. hodině byly vyprošťovací práce ukončeny a jednotky HZS KHK se vracely zpět na stanice. Místo události si převzala jednotka HZS SŽDC.

„Škoda byla celkově odhadnuta na 370 000 Kč (120 tisíc vlak, 250 tisíc automobil). Dle prvotního šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti,“ uvedla Drážní inspekce.

Foto: Policie ČR + Drážní inspekce + HZS KHK + Týdeník Policie + HZS SŽDC Nymburk

Hasiči vyprošťovali v Raduni kamion, který skončil i s nákladem štěrku v příkop

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na ...

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na úzké silnici z Raduně do Komárova na Opavsku. Nehoda byla na operační ...

Muž se po odsouzení ukrýval ve Francii, při pokusu o eskortu do ČR předstíral zdravotní potíže a snažil se sebepoškozovat

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ...

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne ...

Náchodští strážníci byli v pravý čas na pravém místě

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou ...

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou chvíli. Strážníci zaslechli u vchodu do nemocnice velkou ránu. Muži zákona ...

Size: XS SM MD LG