Technická závada baterie způsobila v prodejně elektrokol škodu za dva miliony | Týdeník Policie

Technická závada baterie způsobila v prodejně elektrokol škodu za dva miliony

Technická závada baterie způsobila v prodejně elektrokol škodu za dva miliony

Požár třípodlažní budovy s prodejnou a servisem elektrokol v Nehvizdech v okrese Praha-východ byl na operační středisko středočeských hasičů ohlášen v úterý 23. dubna před 22. hodinou.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze stanic Stará Boleslav a Mladá Boleslav a dobrovolné jednotky obcí Jirny, Čelákovice a Nové Jirny. Vzhledem k tomu, že v zasaženém objektu jsou také bytové prostory, byla preventivně povolána i zdravotnická záchranná služba.

Přibližně deset nezraněných osob odešlo z bytů před příjezdem Policie ČR, hasičů a záchranné služby. Hasiči během chvíle dostali požár baterií do elektrokol pod kontrolu pomocí jednoho vysokotlakého proudu. Současně odpojili plynovou kotelnu a provedli průzkum, zda se uvnitř objektu ještě někdo nenachází. Zplodiny hoření odvětrali přetlakovým ventilátorem.

Starosta obce zajistil evakuovaným osobám nouzové ubytování. Místní dobrovolná jednotka pak zůstala přes noc na dohlídce. Ve středu ráno po osmé hodině byl prostor důkladně zkontrolován termokamerou a velitel zásahu umožnil obyvatelům vrátit se zpět do bytů. Objekt byl předán správci.

Příčinou vzniku požáru byla technická závada lithium-iontového akumulátoru. Požár způsobil škodu za dva miliony korun, hasiči zásahem uchránili hodnoty ve stejné výši.

Foto: HZS SČK

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG