Téměř polovina kontrolovaných dodávek při akci v Ústeckém kraji byla přetížená | Týdeník Policie

Téměř polovina kontrolovaných dodávek při akci v Ústeckém kraji byla přetížená

Téměř polovina kontrolovaných dodávek při akci v Ústeckém kraji byla přetížená

Kontrolám hmotnosti nákladních vozidel, zejména těch s maximální přípustnou hmotností 3500 kg (dodávek), se v noci ze čtvrtka na pátek věnovali policisté dálničního oddělení Řehlovice. Řidiče dodávek „stahovaly“ hlídky na kontrolní stanoviště z dálnice D8 a ze silnice pro motorová vozidla č. I/63.

Nejpřetíženějším vozidlem byla polská dodávka převážející plasty, která vážila 5 950 kg a byla tedy přetížena o 2 450 kg.

Celkem bylo zváženo 18 dodávek. U osmi z nich bylo zjištěno překročení maximální přípustné hmotnosti a jejich řidiči dostali za uvedené porušení pokuty ve výši 42 500,- Kč. Sedm provozovatelů vozidel bude oznámeno ke správnímu řízení, přičemž třem zahraničním provozovatelům byly uloženy a vybrány 3 kauce v celkové výši 30 000,- Kč. Všem řidičům byla zakázána další jízda do přeložení nákladu na jimi přivolané náhradní nákladní vozidlo. Každému provozovateli vozidla za přetížené vozidlo hrozí ve správním řízení sankce až 50 000,- Kč.

Foto: Policie ČR

Kriminalisté zaslali v případu střelby v Rychnově nad Kněžnou návrh na podání obžaloby pro trestný čin vraždy

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z ...

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z vraždy své 47leté manželky, ke které došlo 11. července 2019 v Rychnově nad Kněžnou v ...

Dva přestupci osočili pražské strážníky, že jsou pod vlivem alkoholu

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, ...

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, nejsou ničím výjimečným. Ročně se tento scénář odehraje v desítkách případů. V ...

Size: XS SM MD LG