Tepličtí policisté zabránili sebevrahovi na poslední chvíli ve skoku z mostu | Týdeník Policie

Tepličtí policisté zabránili sebevrahovi na poslední chvíli ve skoku z mostu

Tepličtí policisté zabránili sebevrahovi na poslední chvíli ve skoku z mostu

V neděli večer se policistům z teplického oddělení hlídkové služby podařilo na poslední chvíli zachránit 27letého sebevraha, který chtěl v Bílině skočit z mostu.

Policisté nstržm. Zdeněk Čutík a nstržm. Zdeněk Vacek projížděli po silnici I/13 a u vlakového nádraží si na přemostění hlavní komunikace, které slouží pro chodce, všimli muže, který seděl na zábradlí s nohama nad silnicí a hrozil tak jeho přímý pád z mostu mezi projíždějící auta.

Policisté se hned za mužem vydali, opatrně ho oslovili a začali s ním rozebírat jeho problémy. Muž zpočátku komunikoval a vysvětloval, že se ocitl v tak zoufalé životní situaci, že nevidí jiného východiska, než skončit. Policisté se ho empaticky snažili přesvědčit, že sebevražda není řešení, muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, ale ve stupňujícím se zoufalství začal brečet a vykřikl, že se zabije.

Rukama se odstrčil od zábradlí, v té chvíli ho policisté na poslední chvíli chytili za ruce a zabránili mu ve skoku, poté ho stáhli přes zábradlí zpátky na přemostění a snažili se ho uklidnit. Protože muž stále tvrdil, že se stejně zabije, přivolali zdravotnickou záchrannou službu, lékařka pak rozhodla o jeho převozu na psychiatrii.

Díky rychlé reakci obou policistů, kteří na místě zasahovali, se podařilo zachránit lidský život a zároveň zabránit případným vážným následkům, které by nastaly, pokud by muž skočil dolů na silnici mezi projíždějící vozidla.


Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG