Tři detektory kovů pro policii zefektivňující prohlídky a osobní prohlídky | Týdeník Policie

Tři detektory kovů pro policii zefektivňující prohlídky a osobní prohlídky

Tři detektory kovů pro policii zefektivňující prohlídky a osobní prohlídky

Díky detektorům kovů prohledávání osob, nákladů, zavazadel na letištích, nádražích, v prostředcích pozemní, námořní a letecké dopravy a také osobní prohlídky na masových akcích zabraňují nejen nelegálnímu převážení zakázaných předmětů, ale také potenciálním tragédiím.

Není těžké si představit situaci, kdy někdo s pomocí nebezpečného nástroje, jako je zbraň nebo nůž, na veřejných místech a v soukromých objektech zraní náhodné osoby, protože v oděvu nebo příručním zavazadle propašoval zakázaný předmět.

Takovým nehodám mají zabránit prohlídky a osobní prohlídky, které jsou efektivnější a účinnější, pokud mají profesionálové k dispozici specializovaná zařízení, jako jsou detektory kovů.

Z nevšedních olympijských her do každodenní policejní práce
Historie detektoru kovů Garret Super Scanner® V sahá k letním olympijským hrám v Los Angeles. Byl navržen, aby zvláštní služby a bezpečnostní agentury mohly rychle, efektivně a spolehlivě kontrolovat davy během masových akcí, kdy mohl být zkontrolován každý, kdo by, teoreticky, mohl vnést do střežené oblasti nebezpečný předmět a zranit náhodné osoby.

Jedním z problémů, s nímž se setkali profesionální uživatelé detektorů kovů, je rušení vydávané technikou nacházejí se blízko místa detekce. Během takovéto situace se prohledávání osob nebo zavazadel pojilo s falešnými poplachy, kvůli nimž speciální složky a zaměstnanci ochranky ztráceli při práci cenný čas – a to se nezmiňujeme o stresu. Uživatel detektoru Garret Super Scanner® V může jediným tlačítkem odstranit tato rušení a skenovat frontu osob bez problematických, iritujících rušeních detekce.

Garret Super Scanner® V signalizuje odhalení kovu vibračním nebo zvukovým upozorněním nebo barevnou signalizací. Zařízení pracuje nepřetržitě až 45 hodin díky akumulátoru a dokonce ještě dvakrát déle díky alkalické baterii 9 V.

Je odolné vůči obtížným pracovním podmínkám, o čemž svědčí vysoká ochranná norma IP54, používaná na zařízeních využívaných v široce chápaném průmyslu. První číslice označuje úroveň ochrany před cizími tělesy a nečistotami, druhá stupeň ochrany před vodou. Vnější a vnitřní prvky modelu Garret Super Scanner® V jsou chráněny před koncentrací prachu a technika není citlivá vůči stříkancům vody, ani vůči nízkým a vysokým teplotám (od -37°C do 70°C), proto jeho skladování nepředstavuje žádný problém.

Zařízení váží sotva 500 g – když k tomu přidáte ergonomické držadlo a možnost skenování z optimální vzdálenosti kolem 25 cm, nebudeme si umět představit jiné použití detektoru Garret Super Scanner® V než jako komfortního a výkonného zařízení, obzvláště během masových akcí, na nichž se vyžaduje rychlé a efektivní prohledání osob, které na akci dorazily.

Odolný detektor kovů s osvětlením a detekcí 360º
Detektor kovů Garrett THD® (Tactical Hand-Held Detector) předčí model Garret Super Scanner® V vyšší normou ochrany – IP66. Toto zařízení je zcela utěsněno před prachem a odolá dokonce i silnému proudu vody.

Pro tento model mluví také doplňující funkce: osvětlení možné díky vestavěné LED svítilně, usnadňující prohledávání na zatemněných místech, kontrolu místností se špatně osvětlenými kouty nebo prohledávání velkých zásilek, batohů, tašek.

Ovšem každý profesionál nejvíce ocení všesměrovou detekci, díky níž je manévrování s detektorem velmi svobodné: jediným pohybem lze zkontrolovat větší oblast. Ze vzdálenosti cca 20 cm vycítí detektor Garrett THD® feromagnetické a neferomagnetické kovy, upozorní uživatele na to, že má u sebe skenovaná osoba zbraň nebo jiný nebezpečný předmět, zakázaný na veřejném nebo soukromém místě.

S ohledem na detekci kolem vlastní osy prohledávání zavazadel a nákladu je Garrettem THD® efektivnější, rychlejší a stejně účinné jako pomalá a důkladná detekce zařízením, které neumožňuje detekci 360º.

Kompaktní detektor kovů s dvěma režimy detekce
Kdybychom spojili detekci 360º a bodové, přesné lokalizování kovových předmětů, získali bychom… detektor kovů Garrett Super Wand®, díky němuž uživatel realizuje primární prohledání osob ze vzdálenosti asi 20 cm, a následně pomocí funkce bodové lokalizace přesně odhalí podezřelý předmět.

Detektor kovů Garrett Super Wand® jako zařízení pro profesionály, automaticky reguluje citlivost detekce během práce – která na bateriích může dosáhnout až nepřerušovaných 80 hodin. Pracovní dobu lze prodloužit o 1/4 díky přídavnému akumulátoru, pokud bude stav baterie riskantně nízký, bude o tom uživatel informován žlutým rozsvícením diody.

Podobně jako u předchozích modelů americké firmy Garret je objevení potencionálně nebezpečného předmětu signalizováno zvukovým poplachem, vibrací nebo rozsvícením červené diody. Norma IP54, platící i pro model Garret Super Scanner® V, zajišťuje ochranu před prachem a vodou.

Detektory kovů americké firmy Garret jsou určené k použití např. v průmyslových závodech, nápravných zařízeních, na letištích a nádražích, ve sportovních objektech a jinde, k prohledávání zavazadel i osob na masových akcích.

Všude tam, kde je zapotřebí jistota, že nikdo nedokáže vnést do objektu nebo na veřejné místo zakázaný předmět – potencionální hrozbu pro jiné. Všechny detektory jsou dostupné v Spy Shopu na stránce http://www.spyshop24.cz/.

Foto: Spyshop24.cz

Podezřelého z vloupání vypátral přímo v prodejně služební pes Cherus

Dne 4. dubna 2020 krátce po půlnoci byly vyslány policejní hlídky spolu s psovodem ze Skupiny speciálních ...

Dne 4. dubna 2020 krátce po půlnoci byly vyslány policejní hlídky spolu s psovodem ze Skupiny speciálních kynologických činnosti ve Frýdku-Místku do jedné prodejny potravin ve městě ...

Jihomoravské hasiče opět zaměstnávaly požáry porostů

Před 15. hodinou vyslalo operační středisko jednotky do lokality Výhon u Židlochovic. Požár porostu v ...

Před 15. hodinou vyslalo operační středisko jednotky do lokality Výhon u Židlochovic. Požár porostu v komplikovaném terénu si vyžádal vyhlášení 2. stupně požárního poplachu a povolání ...

Při dopravní akci ve Středočeském kraji řešili policisté o víkendu téměř 500 přestupků souvisejících s rychlostí

V rámci vyhlášeného nouzového stavu kontrolují policisté dodržování veškerých vládních nařízení. Vzhledem k tomu, ...

V rámci vyhlášeného nouzového stavu kontrolují policisté dodržování veškerých vládních nařízení. Vzhledem k tomu, že i v současné situaci přibývá neukázněných řidičů, kteří nerespektují platné ...

Při likvidaci požáru v Boskovicích nalezli hasiči tlakovou láhev. K její likvidaci povolali policejního odstřelovače

V pondělí odpoledne se hasiči na Blanensku téměř nezastavili. Kromě několika požárů porostů zasahovali také v ...

V pondělí odpoledne se hasiči na Blanensku téměř nezastavili. Kromě několika požárů porostů zasahovali také v Boskovicích, kde spolupracovali s policejním odstřelovačem. Krátce po 18. hodině ...

Podnikatele hledaného kvůli vytunelování půl miliardy zatkli v Dubaji. Kvůli zrušené letecké dopravě pro něj musel letět armádní letoun

Před zadržením policisty uprchl muž do zahraničí a na dlouhá léta unikal spravedlnosti. Za vytunelování půl ...

Před zadržením policisty uprchl muž do zahraničí a na dlouhá léta unikal spravedlnosti. Za vytunelování půl miliardy byl v roce 2010 v nepřítomnosti odsouzen na osm a půl roku do vězení, byl na ...

Size: XS SM MD LG