U dvou vážných úrazů v Karlově pod Pradědem se „potkaly“ dva vrtulníky LZS | Týdeník Policie

U dvou vážných úrazů v Karlově pod Pradědem se „potkaly“ dva vrtulníky LZS

U dvou vážných úrazů v Karlově pod Pradědem se „potkaly“ dva vrtulníky LZS

U dvou případů těžkých zranění třiatřicetiletého běžkaře a třináctiletého lyžaře se v Karlově ve čtvrtek odpoledne setkaly vrtulníky z Ostravy a Olomouce.

První hlášení o úrazu přišlo na stanici HS v Karlově ve čtrnáct hodin. „Došlo k pádu mladého běžkaře, a to tak nešťastně, že podle všech příznaků jsme měli podezření na zlomeninu nohy ve stehně. To je velice bolestivé zranění a ztěžuje transport, takže jsme se po konzultaci s dispečinkem linky 155 Moravskoslezského kraje dohodli, že k nám vyšlou pro zraněného vrtulník,“ uvedl k prvnímu zásahu Martin Chalupa z Horské služby Jeseníky.

Ve chvíli, kdy vrtulník přilétal ke Karlovu, došlo v místním skiareálu k další nehodě. „Třináctiletý lyžař vyjel mimo sjezdovou trať, podjel pod vlekem a opodál prudce narazil do sloupu elektrického vedení. I on si nárazem přivodil zřejmě zlomeninu ve stehně a stejně tak i k němu byl povolán vrtulník, tentokrát z Olomouce,“ doplnil Marek Koněrza, zasahující člen HS Jeseníky.

V jednu chvíli tak u stanice Horské služby v Karlově stály dvě helikoptéry. „Jejich lékaři a posádky se ale dohodly, že si pacienty na místě vymění. Běžkař byl totiž z Olomoucka a chlapec má bydliště v Moravskoslezském kraji. Oba zranění tak byli transportování k dalšímu ošetření do nemocničních zařízení, které je pro jejich blízké lépe dostupné,“ komentoval převoz Martin Chalupa.

„Je vidět, že už probíhají jarní prázdniny. V horách a především na sjezdovkách se pohybuje mnohem víc lidí, než v jiných měsících. To sebou nese i větší počet zásahů a jen v Karlově měli dnes další dva. Všem proto doporučuji, aby pečlivě a stále dbali všech bodů Desatera FIS pro bezpečný pohyb na sjezdovkách a běžkařských tratích,“ důrazně varoval Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.

Foto: Horská služba ČR

Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG