U Mořiny zachraňovali horolezce po pádu v lomu Mexiko, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS | Týdeník Policie

U Mořiny zachraňovali horolezce po pádu v lomu Mexiko, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

U Mořiny zachraňovali horolezce po pádu v lomu Mexiko, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

V lomu Mexiko nedaleko Mořiny na Berounsku došlo v úterý večer k pádu muže ze skály. Muž byl podle dostupných informací po pádu krátkodobě v bezvědomí a utrpěl poranění v oblasti dolních končetin.

Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči z Řevnic a Berouna, řevničtí záchranáři z Trans Hospitalu PLUS s lékařskou posádkou a také berounští policisté. Na místo byl vyslán vrtulník Letecké záchranné služby Kryštof 01 z Prahy.

Hasiči po svém příjezdu na místo zjistili, že se muž nachází na dně lomu, kam je složitý přístup. Společně se záchranáři vyčkali na příjezd správce lomu, který složkám IZS zpřístupnil štolu, která v minulosti sloužila pro transport vytěžených surovin. Touto štolou, která byla ve své spodní části částečně zatopena vodou, se hasiči a záchranáři dostali na dno lomu. Lékař z Trans Hospitalu, stejně jako pražský letecký záchranář, si navlékl brodící holínky a společně s hasiči oba vyrazili na dno lomu.

Tam byl také nalezen zraněný muž, který byl prvotně ošetřen a následně v transportní vaně vynesen štolou na povrch. Tam ještě hasiči pomohli záchranářům s transportem muže do sanitky. Po další nezbytné lékařské péči byl muž sanitním vozem převezen na hranu lomu Velká Amerika, kde již čekali piloti vrtulníku. Po přeložení byl pacient letecky přepraven do nemocnice v Praze.

Náročná záchranná akce poté mohla být ukončena. Pro hasiče i záchranáře byl náročný nejen sestup do lomu a následný transport pacienta štolou na povrch, ale především pak práce v deštivém počasí a za špatných světelných podmínek.

Foto: Týdeník Policie

Recidivista ukradl na benzínce balíček prezervativů a Kinder vajíčko

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž ...

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž z Trutnova. Ten 22. ledna 2020 zavítal na jednu čerpací stanici v Plzni a ...

Po ústeckých ulicích se motala opilá žena s dětským kočárkem

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským ...

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským kočárkem, vyjížděla hlídka policie do ulice Keplerova v Krásném Březně. Když ...

Kosterní ostatky nalezené na Blanensku patřily pohřešovanému muži

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, ...

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, nalezl náhodný muž lidské kosterní ostatky. Na základě zkoumání a znaleckého ...

Size: XS SM MD LG