U Mořiny zachraňovali horolezce po pádu v lomu Mexiko, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS | Týdeník Policie

U Mořiny zachraňovali horolezce po pádu v lomu Mexiko, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

U Mořiny zachraňovali horolezce po pádu v lomu Mexiko, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

V lomu Mexiko nedaleko Mořiny na Berounsku došlo v úterý večer k pádu muže ze skály. Muž byl podle dostupných informací po pádu krátkodobě v bezvědomí a utrpěl poranění v oblasti dolních končetin.

Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči z Řevnic a Berouna, řevničtí záchranáři z Trans Hospitalu PLUS s lékařskou posádkou a také berounští policisté. Na místo byl vyslán vrtulník Letecké záchranné služby Kryštof 01 z Prahy.

Hasiči po svém příjezdu na místo zjistili, že se muž nachází na dně lomu, kam je složitý přístup. Společně se záchranáři vyčkali na příjezd správce lomu, který složkám IZS zpřístupnil štolu, která v minulosti sloužila pro transport vytěžených surovin. Touto štolou, která byla ve své spodní části částečně zatopena vodou, se hasiči a záchranáři dostali na dno lomu. Lékař z Trans Hospitalu, stejně jako pražský letecký záchranář, si navlékl brodící holínky a společně s hasiči oba vyrazili na dno lomu.

Tam byl také nalezen zraněný muž, který byl prvotně ošetřen a následně v transportní vaně vynesen štolou na povrch. Tam ještě hasiči pomohli záchranářům s transportem muže do sanitky. Po další nezbytné lékařské péči byl muž sanitním vozem převezen na hranu lomu Velká Amerika, kde již čekali piloti vrtulníku. Po přeložení byl pacient letecky přepraven do nemocnice v Praze.

Náročná záchranná akce poté mohla být ukončena. Pro hasiče i záchranáře byl náročný nejen sestup do lomu a následný transport pacienta štolou na povrch, ale především pak práce v deštivém počasí a za špatných světelných podmínek.

Foto: Týdeník Policie

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG