U vážné nehody na pražské magistrále pomáhaly hlídky Policie ČR, pomocí AED pomohly při záchraně života

U vážné nehody na pražské magistrále pomáhaly hlídky Policie ČR, pomocí AED pomohly při záchraně života

Před půl druhou v noci se stala na ulici 5. května v Praze 4 vážná dopravní nehoda, ke které bylo vysláno několik policejních hlídek.

Mezi prvními byli na místě policisté z pohotovostní motorizované jednotky, hlídka psovodů a policisté z pražské cizinecké policie, kteří dorazili během čtyř minut. Policisté museli nejprve zaklíněného muže dostat ven z vozu, aby mu mohli začít poskytovat první pomoc. Jelikož byl muž v bezvědomí a nedýchal, tak k jeho záchraně použili defibrilátor a postupovali podle jeho instrukcí. Zraněnému několik minut ve spolupráci s hasiči masírovali srdce a za pomoci ambuvaku zajistili umělé dýchání. Při resuscitaci se muže podařilo přivést zpátky k životu a následně si ho do své péče převzali záchranáři.

Ve vozidle cestovaly při dopravní nehodě dvě osoby, které se zranily a následně si je převzali do své péče pražští záchranáři. Muž, který vozidlo řídil, se ještě na místě podrobil dechové zkoušce i testu na drogy, kdy oba výsledky byly negativní.

Proč k dopravní nehodě došlo, budou nyní vyšetřovat kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Poznámka redakce: Video bylo v ohledu na pozůstalé z článku staženo. Zachráněný muž totiž bohužel i přes veškerou snahu lékařů v nemocnici zemřel.

Foto: Policie ČR

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG