Ujíždějícího a posléze utíkajícího řidiče Audi na Přešticku nezastavila ani varovná střelba

Ujíždějícího a posléze utíkajícího řidiče Audi na Přešticku nezastavila ani varovná střelba

Dne 27. února 2019 u obce Skočice v brzkých ranních hodinách hlídka policistů zastavila předepsaným způsobem a se světelným nápisem „STOP POLICIE“ osobní motorové vozidlo tovární značky Audi A3, které vyjelo z lesního porostu. Po zastavení vozidla vystoupil jeden z policistů ze strany spolujezdce a řidič zastaveného vozidla využil situace a opětovně se rozjel. Začal hlídce ujíždět směrem do obce Skočice, na pokyny policistů nereagoval. Policisté začali daný vůz pronásledovat.

36letý řidič objel kapli v obci Skočice a pokračoval opět do lesního porostu ve směru na obec Roupov, kde přes účelovou komunikaci objel lesní porost a vydal se zpět na obec Skočice. Pronásledované vozidlo jezdilo z jedné obce do druhé. Řidič nezvládl řízení vozidla při odbočování k bytovým domům v obci Skočice a havaroval přes travnatý kopec. Vyběhl z vozidla a začal utíkat směrem k poli podél bytového domu. Policista při pronásledování utíkajícího řidiče vyzval slovy „policie stůj“ na což on nereagoval, proto policista použil donucovací prostředek varovný výstřel do vzduchu ve směru na pole mimo zástavbu. Ani to nezastavilo utíkajícího řidiče, který pokračoval v útěku. Hlídka policistů muže pronásledovala a dostihla jej u bytového domu v obci Skočice před bytovými dveřmi, které se pokoušel odemknout.

Řidič z ujíždějícího vozidla byl následně zajištěn a byla mu přiložena služební pouta, aby bylo zabráněno možnému dalšímu protiprávnímu jednání. Muž se po výzvě policistů dobrovolně podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem, ale odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu i orientační test na návykové látky. Při pronásledování nedošlo k žádnému zranění policistů ani podezřelého muže. Dále bylo lustrací zjištěno, že se jedná o osobu, která má za sebou bohatou trestní minulost. Řidič řídil vozidlo i přesto, že má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel, který mu byl uložen Okresním soudem v Berouně až do září 2019. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření za spáchání přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání. Případem se i nadále zabývají.


Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG