Ústecká policie: Zvýšil se počet nehod, při kterých jsou zraněni chodci, čísla jsou alarmující

Ústecká policie: Zvýšil se počet nehod, při kterých jsou zraněni chodci, čísla jsou alarmující

Policisté vyzývají všechny účastníky silničního provozu, aby zvýšili svou obezřetnost a při pohybu na silnicích dodržovali pravidla daná zákonem. Bohužel se v poslední době rapidně zvýšil počet dopravních nehod, ve kterých figurují chodci a to především v krajském městě. Oproti loňskému roku, kdy jsme od začátku listopadu do 6. prosince evidovali šest nehod, kde byli účastníky chodci, za stejné období letošního toku se stalo v Ústí nad Labem už 13 takových nehod. Za celý letošní listopad ústečtí policisté prověřovali pět dopravních nehod, při kterých byly lehce zraněny 4 osoby, jeden člověk byl zraněn vážně. Tři z těchto nehod se staly na přechodu pro chodce, jednu zavinil chodec pod vlivem alkoholu.

Za prvních šest prosincových dnů byli policisté z Ústí nad Labem přivoláni už k osmi nehodám, kde byl účastníkem chodec, což je alarmující číslo! Při všech těchto nehodách došlo k různě vážným zraněním chodců, jedna žena bohužel střet s autem nepřežila. Ke čtyřem nehodám došlo na přechodech pro chodce, ke všem došlo ve městě, rizikovým místem je například ulice Sociální péče, kde došlo ke třem nehodám s účastí chodce.

Převážná většina sražených lidí je staršího věku, pouze u tří nehod byli účastníky osoby mladší 18 let. Zvlášť ohroženou skupinou jsou senioři, kteří mají s ohledem na svůj věk sníženou pozornost, mohou hůř vidět a nedokážou dostatečně rychle reagovat na kolizní situaci.

Příčin takto nezvykle vysokého počtu střetů s chodci může být několik, od zvýšené hustoty silničního provozu souvisejícími s nadcházejícími svátky, přes sníženou pozornost lidí, kteří se v honbě za vánočními dárky dostatečně nevěnují situaci na silnicích až po větší míru stresu v předvánočním čase, nebo zhoršenou viditelnost související s počasím v tomto ročním období.

Důrazně proto apelujeme na chodce, aby věnovali zvýšenou pozornost provozu při přecházení komunikací, je nezbytné se vždy řádně rozhlédnout na obě strany a to i v místech, kde je provoz řízen světelnou signalizací. Doporučujeme nosit prvky z retro reflexních materiálů i ve městě, byť tuto povinnost zákon stanovuje pouze mimo obec za snížené viditelnosti. S ohledem na hustotu provozu zvlášť ve větších městech je důležitým preventivním opatřením BÝT VIDĚT, reflexní doplňky jsou důležitým prvkem, díky kterému můžete předejít dopravní nehodě!

Zároveň žádáme všechny řidiče, aby se plně věnovali řízení vozidel, dodržovali všechna zákonná pravidla a snažili se předvídat potencionálně nebezpečné situace, zvláštní pozornost aby věnovali pěším účastníkům silničního provozu.

Je lepší přijít, nebo přijet do cíle své cesty o něco později, než se vystavit riziku nehody, která může mít i fatální následky. Nejkrásnějším dárkem pro nás všechny totiž jistě bude, když se o Vánocích sejdeme zdraví!


Skútrista se ve Střítěži nad Bečvou střetl s traktorem

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké ...

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké zranění. Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace k páteční ...

Opilá motorkářka bez přilby se u Luhačovic čelně střetla s protijedoucí Octavií

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního ...

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla Škoda Octavia zaviněné vysokým množstvím alkoholu, které kolovalo v těle ...

Řidič Passatu se na přejezdu ve Vrchlabí střet s vlakem, nehoda se obešla bez zranění

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce ...

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce vlaku s osobním vozidlem VW Passat. Podle prvotního šetření řidič vozidla s ...

V centru Prahy měl u dětského hřiště onanovat muž, podezřelého dopadli strážníci ještě s rozepnutým poklopcem

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na ...

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na zadržení má také operátor kamerového systému. Tlustý zlatý řetěz kolem krku, ...

Size: XS SM MD LG