Ústecká zásahová jednotka si došla pro dealery heroinu | Týdeník Policie

Ústecká zásahová jednotka si došla pro dealery heroinu

Ústecká zásahová jednotka si došla pro dealery heroinu

Ve středu kolem třetí hodiny ráno zásahová jednotka Ústeckého kraje zadržela na dálnici D5 vedoucí do Prahy 52letého muže ve vozidle Škoda Octavia.

Ve stejný den v ranních hodinách byl v Ústí nad Labem zadržen 50letý muž, jeho bratr, který se rovněž na této trestné činnosti podílel.

Akce souvisela s několik měsíců rozpracovaným případem týkajícím se prodeje a distribuce heroinu na Ústecku. Ve vozidle a následných domovních prohlídkách bylo nalezeno přes 180 gramů heroinu. Dalším šetřením je v tuto chvíli prokázáno, že rozdistribuovali minimálně 40 gramů heroinu dalším uživatelům.

Ústečtí kriminalisté se na stopu obviněných dostali po rozpletení sítě jedno z distributorů v Ústí nad Labem, který si již svůj trest odpykává ve vězení. Sledováním této linie se povedlo zrealizovat hlavního dodavatele, kterým byl 52letý muž a jeho 50letý bratr z Ústí nad Labem. Vyšetřování bylo o to složitější, neboť jsme museli spolupracovat i se zahraničními kolegy. Operativními prostředky jsme zjistili, že obviněný drogy nakupoval a dovážel ze zahraničí. Realizace případu vyvrcholila zásahem a následným zadržením na dálnici D5 ve chvíli, kdy se vracel s nakoupenými drogami.

Můžeme si dovolit konstatovat, že v rámci sítě distributorů heroinu na Ústecku, se jedná o citelný zásah.

V současné době jsou oba dva trestně stíhaní pro trestný čin Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Na staršího z obviněných soudce uvalil vazbu. Za uvedené jednání jim hrozí trest odnětí v rozmezí od 2 do 10 let.


Pražští strážníci dopadli další řidiče pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, ...

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, druhý pro změnu usnul v zaparkovaném autě a to pak nabouralo do jiného. „To ...

Po střetu s Peugeotem v Ostravě vykolejila tramvaj

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v ...

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v Ostravě-Třebovicích, která narazila do odbočujícího osobního auta Peugeot a tlačila ...

Opilému mladíkovi se nechtělo pěšky domů, tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, ...

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, který policistům uvedl, že byl na Pražské ulici přepaden dvěma jemu neznámými ...

Size: XS SM MD LG