V centru Bratislavy se poprali polští, bulharští a nizozemští fotbaloví hooligans | Týdeník Policie

V centru Bratislavy se poprali polští, bulharští a nizozemští fotbaloví hooligans

V centru Bratislavy se poprali polští, bulharští a nizozemští fotbaloví hooligans

Pohotovost a koordinace jednotlivých složek Krajského ředitelství policejního sboru v Bratislavě přispěla k rychlému zákroku při rvačce, ke které došlo včera krátce po 21. hodině v ulicích Starého Města v Bratislavě.

V průběhu včerejšího dne byli bratislavští policisté naveleni do bezpečnostního opatření v rámci fotbalového utkání mezi mužstvy SK Slovan Bratislava a FC Sutjeska Nikšić.

Zápas se obešel bez narušení veřejného pořádku a to i přesto, že podle operativních informací policie se tohoto zápasu měli zúčastnit rizikoví fanoušci polských mužstev a také nizozemského Ajaxu Amsterdam, a to s cílem narušit veřejný pořádek a vyvolat konflikt s bratislavskými fanoušky.

Fanoušci Slovanu se měli zúčastnit zápasu v Dunajské Středě, kde měli odehrát fotbalisté Slovanu odehrát utkání s mužstvem Cracovia Krakow.

Na základě těchto zjištěných informací byla přijata bezpečnostní opatření nejen v okolí stadionu, ale i v centru Bratislavy. Stejně tak policisté zjistili, že se po ulicích hlavního města Slovenska pohybují zahraniční fanoušci bulharského mužstva Levski Sofia, kteří se měli zúčastnit fotbalového zápasu v Ružomberku.

I přesto, že policie byla připravena na možnost narušení veřejného pořádku mezi fanoušky Bratislavy a polských mužstev, došlo ve Ventúrské ulici ke střetu mezi polskými, nizozemskými a bulharskými fanoušky. Tento incident prakticky ihned přerostl v hromadné narušení veřejného pořádku.

Reakce ze strany policistů byla velmi rychlá a profesionálně zvládnutá. Více než 100 policistů udělalo vše pro to, aby byl veřejný pořádek, v co možná nejkratším čase, obnoven. Bezprostředně po služebním zákroku bylo v blízkosti místa incidentu zadrženo 80 fotbalových rowdies. Dalších 14 jich bylo zadrženo v širším okruhu centra města. Někteří z fotbalových hooligans se po bitce schovávali v barech a hospodách, ani tam však policistům neunikli.

V současné době policisté dokumentují okolnosti celého incidentu a konají všechny potřebné úkony. Jak již avizovali, proti narušitelům veřejného pořádku budou postupovat zákonně, tvrdě a nekompromisně.

Postup policistů pochválil i slovenský policejní prezident Milan Lučanský, který napsal: „Příslušníci Policejního sboru operativně monitorují pohyb fotbalových fanoušků při takzvaných rizikových zápasech. I přesto, že včera došlo k náhodnému střetu dvou táborů, policisté zasáhli rychle a situaci profesionálně zvládli.“

Foto: Policia SR

Kriminalisté zaslali v případu střelby v Rychnově nad Kněžnou návrh na podání obžaloby pro trestný čin vraždy

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z ...

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z vraždy své 47leté manželky, ke které došlo 11. července 2019 v Rychnově nad Kněžnou v ...

Dva přestupci osočili pražské strážníky, že jsou pod vlivem alkoholu

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, ...

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, nejsou ničím výjimečným. Ročně se tento scénář odehraje v desítkách případů. V ...

Size: XS SM MD LG