V Chebu proběhl další ročník Dne s policií, nechyběli němečtí policisté ani vrtulník

V Chebu proběhl další ročník Dne s policií, nechyběli němečtí policisté ani vrtulník

Ve Sportovně rekreačním areálu Krajinka v Chebu proběhl v sobotu 8. června další ročník Dne s policií. A stejně jako loni v Sokolově, i letos v Chebu bylo na co koukat.

V rámci statických ukázek byla připravena technika dopravních policistů, včetně civilních vozidel s radary, motocyklů, či speciální techniky. K vidění byla vozidla z obvodních oddělení (například Š. Octavia, Š. Yeti), vozidla plzeňské Zásahové jednotky, vozidla Krajské pořádkové jednotky Karlovarského kraje, psovodů, technika policejních potápěčů, policejních pyrotechniků, technika kriminalistů, či policejní člun. Kromě české techniky byla k vidění také technika německých policistů.

Akce byla slavnostně zahájena nástupem čestné jednotky s praporem, a to v doprovodu dvou policistek z Oddělení služební hipologie z Prahy.

Následoval koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Posléze došlo na ukázky dynamické.

Nejprve se předvedly policistky z pražského Oddělení služební hipologie. Ty divákům předvedly vytlačování demonstrantů, zručnost při použití donucovacích prostředků, či výcvik svých koní při použití pyrotechniky a dalších nepříjemných jevů, která běžně zvířatům vadí.

V rámci druhé ukázky se policistky na koních představily po boku karlovarské Krajské pořádkové jednotky. Ta divákům předvedla zásah proti demonstrantům a pacifikaci osoby pomocí taseru.

Po pořádkové jednotce se divákům předvedli karlovarští psovodi. Mimo ukázku vyhledávání omamných látek ve vozidle psovodi se svými čtyřnohými parťáky předvedli pacifikaci nebezpečného pachatele, pacifikaci pachatele s rukojmím, či zadržení pachatele ve vozidle, do kterého skočil služební pes bočním oknem. Nechybělo ani zneškodnění nebezpečného pachatele pomocí dvou služebních psů najednou.

Po krátké pauze a dalším Koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR přišla na řadu ukázka služební sebeobrany. Po té na místo dorazila výšková technika chebských profesionálních hasičů, ze které se slaňovali policisté ze Zásahové jednotky KŘP Plzeňského kraje.

Následovaly ukázky policejních potápěčů a policejního člunu. V obou případech se ukázky odehrály na řece Ohři.

Pozornost návštěvníků akce pak upoutal nízký průlet policejního vrtulníku z Letecké služby Policie ČR. Vrtulník se následně podílel na ukázce plzeňské Zásahové jednotky. Ta předvedla slanění z vrtulníku, zásah proti ozbrojeným útočníkům a následnou záchranu osoby pomocí palubního jeřábu ve vrtulníku Letecké služby Policie ČR.

Vrtulník poté přistál na přilehlém hřišti, kde byl necelou hodinu k vidění v rámci statické ukázky. Touto ukázkou byla akce ukončena.

Foto: Týdeník Policie

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG