V historickém centru České Lípy spadla část zdi rekonstruovaného domu na zaparkované auto | Týdeník Policie

V historickém centru České Lípy spadla část zdi rekonstruovaného domu na zaparkované auto

V historickém centru České Lípy spadla část zdi rekonstruovaného domu na zaparkované auto

V sobotu, krátce po páté hodině ranní, přijal operační důstojník oznámení o pádu části zdi jednoho z domů v historickém centru České Lípy. Na tísňovou linku volala jedna z nájemnic domu v ulici Jiráskova, že spadla část zdi jejich domu a ta poškodila osobní vozidlo zaparkované před domem.

Operační důstojník na místo vyslal okamžitě policejní hlídku, která po příjezdu zjistila, že se jedná o dům, kde probíhá v současné době rekonstrukce. Na místě zasahují i hasiči. Policisté museli z důvodu zajištění bezpečnosti z domu evakuovat na desítku obyvatel a zároveň zcela uzavřít danou ulici. Nikdo z obyvatel nebyl naštěstí zraněn. Na místo byl přizván statik, který dále rozhodne, zda se budou moci obyvatelé vrátit do svého bydliště, či zda by mohlo hrozit další zřícení.

Policisté nyní na místě zjišťují všechny okolnosti případu a po vyjádření statika a provedeném důkladném šetření na místě rozhodnou o právní kvalifikaci.

AKTUALIZACE 10.00 hodin:
Evakuace v časných ranních hodinách se týkala osob žijících ve třech bytových jednotkách uvedeného domu. Na základě rozhodnutí statika budou na budově během dne probíhat zabezpečovací práce, po kterých se pravděpodobně v odpoledních hodinách budou moci obyvatelé dvou bytových jednotek vrátit do svých domovů. Statik ovšem také rozhodl, že s ohledem na bezpečnost je třetí bytová jednotka neobyvatelná a lidé se do ní vrátit nemohou. Jedná se o jednu osobu, která byla ráno evakuována a další čtyři, které se budou dnes během dne vracet z dovolené. Po dobu zabezpečovacích prací bude ulice Jiráskova uzavřena.

Veškeré okolnosti celé události nyní šetří kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v České Lípě, kteří již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

AKTUALIZACE 11.30 hodin:
Obyvatelé dvou bytových jednotek se mohou vrátit do svých domovů. I nadále zůstává uzavřená ulice Jiráskova, a to v úseku od křižovatky s ulicí Nerudova ke křižovatce s ulicí Mariánská.

Foto: Jakub Mencl / zastupitel města Česká Lípa

Muži má někdo neustále zasílat nevyžádané zboží a prozvánět ho. Policie hledá možného důležitého svědka

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho ...

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho docházet již od počátku září loňského roku do současné doby. Na počátku září ...

Policisté si v Karlových Varech slavnostně převzali 30 nových služebních vozidel

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ...

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petra Macháčka, statutárního ...

Cizinec řídil pod vlivem alkoholu. Jeho spolujezdec se pokoušel podplatit policisty

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před ...

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před 23. hodinou. Při odjezdu z benzínové stanice na Valteřické ulici ve Vrchlabí ...

Size: XS SM MD LG