V hořícím domě v Třebechovicích pod Orebem bylo nalezeno ohořelé lidské tělo, pitva vyloučila násilnou smrt | Týdeník Policie

V hořícím domě v Třebechovicích pod Orebem bylo nalezeno ohořelé lidské tělo, pitva vyloučila násilnou smrt

V hořícím domě v Třebechovicích pod Orebem bylo nalezeno ohořelé lidské tělo, pitva vyloučila násilnou smrt

Královéhradečtí policisté byli včerejšího dne krátce před 21. hodinou přizváni ke společnému zákroku složek IZS v Třebechovicích pod Orebem, kde začal hořet jeden z domů v rezidentní čtvrti.

Policisté po příjezdu na místo především pomáhali zajišťovat bezpečné okolí pro jednotky Hasičského záchranného sboru, a ačkoliv se nejednalo o lokalitu s hustým provozem, tak v několika případech i odkláněli dopravu. Poté, co se hasičům podařilo požár domu uhasit, přišla na řadu prohlídka požářiště, při které příslušníci HZS nalezli silně ohořelé lidské tělo.

Na místo byli okamžitě vysláni kriminalisté z Územního odboru Hradec Králové společně s technikem, jehož primárním úkolem na místě činu je zajistit důkazy potřebné pro následné vyšetřování.

Pitva mrtvého muže prokázala, že zemřel na následky nadýchání kouře a vyloučila cizí zavinění. Nejpravděpodobnější příčinou požáru byla cigareta, kterou muž na půdě domu kouřil v posteli a od které se vzňala peřina.

Tisková zpráva MP Třebechovice pod Orebem:
Dne 13.4.2019 před 21 hodinou došlo v ulici Pod Zahrady v Třebechovicích pod Orebem k požáru rodinného domu. Strážníci Městské policie Třebechovice pod Orebem se na místo dostavili jako první. Vzhledem k již pokročilému stádiu hoření, nebylo možné oheň uhasit svépomoci.

Strážníci evakuovali osoby nacházející se v rodinném domě společně s jejich základními osobními věcmi. Dále již k hořícímu objektu nikoho nepustili. Došlo také k odchytu psa, který byl přivázán u boudy v blízkosti domu. Jemu byl poskytnut přístřešek ve služebním kotci městské policie.

Obzvláště velké poděkování patří třem slečnám a jedné ženě, které byly přítomné u události a poskytly jak psychickou, tak i materiální pomoc postižené rodině. Krom nezištné pomoci navíc svým jednáním ulehčily i naši práci na místě požáru.

Tisková zpráva HZS Královéhradeckého kraje:
Za víkendovým požárem rodinného domu v Třebechovicích pod Orebem stála zřejmě lidská nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Nasvědčují tomu dosavadní výsledky vyšetřování. Na místě události spolupracovali policejní kriminalisté s vyšetřovatelem příčin požárů HZS. Na místě byly odebrány vzorky, které se dále analyzují.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena asi na 450 tisíc korun. Požár byl nahlášen na krajské operační a informační středisko hasičů v sobotu 13. dubna ve 20:48 hod. Už při příjezdu jednotek na místo události byly vidět plameny, které prostupovaly střechou. Jednotky musely střechu postupně ochladit a následně rozebrat. Na místě události byla k zásahu vyžita i výšková technika. Na požářišti objevili následně hasiči ohořelé lidské ostatky. Při požáru zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Třebechovice pod Orebem a Týniště nad Orlicí.

Foto: HZS KHK

Při střetu čtyř vozidel u Brandýska na Kladensku byli zraněni čtyři lidé

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř ...

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel. Podle prvotních informací z místa měl řidič jednoho z vozů zastavit na ...

Kamion se u Tupadel převrátil mimo silnici, řidič na místě zemřel

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu ...

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu vyjel ze zatím neznámých příčin ze silnice a převrátil se na střechu. Kamion ...

Při houbaření se v lese u Volar ztratila starší žena, policisté ji vypátrali i díky spolupráci s lesníky

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese ...

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese při houbaření. Žena policistům sdělila, že již čtyři hodiny bloudí. Vyšla z Volar ...

Size: XS SM MD LG