V Karlovarském kraji proběhla další dopravní akce, policisté se zaměřili na řidiče, kteří se nevěnují řízení | Týdeník Policie

V Karlovarském kraji proběhla další dopravní akce, policisté se zaměřili na řidiče, kteří se nevěnují řízení

V Karlovarském kraji proběhla další dopravní akce, policisté se zaměřili na řidiče, kteří se nevěnují řízení

V sobotu dne 30. března 2019 proběhla v rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve snaze snížit počet dopravních nehod a jejich následků v celém Karlovarském kraji dopravně bezpečnostní akce.

V Karlovarském kraji došlo během loňského roku celkem k 1636 dopravním nehodám, jejíchž příčinou byl nesprávný způsob jízdy. Při těchto nehodách došlo k 8 smrtelným nehodám, 26 osob bylo těžce zraněno a 198 lehce zraněno. Mezi nesprávným způsob jízdy patří také nevěnování se řízení motorového vozidla. Právě na věnování se řízení motorového vozidla a také situaci v silničním provozu ze strany řidičů se především zaměřily policejní hlídky během této dopravně bezpečnostní akce.

Hlídky se také samozřejmě zaměřily na dodržování ostatních ustanovení pravidel silničního provozu podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Dále i na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

Při této akci policisté nasadili také speciální techniku, jako jsou například tzv. monukuláry nebo speciální vozidlo Mercedes. Tato speciální technika umožnuje policistům lépe kontrolovat chování řidičů za jízdy, jako je například telefonování za jízdy nebo zda je osádka vozidla připoutána.

Přes tři desítky dopravních a pořádkových policistů zkontrolovalo v rámci akce přes 310 vozidel a zjistilo 113 přestupků, z toho policisté 105 přestupků vyřídili na místě pokutou a 8 přestupků oznámili na příslušný úřad k projednání.

Nejčastějšími prohřešky bylo nepoužití bezpečnostních pásů ve 28 případech a nevyhovující technický stav ve 27 případech. Mezi další časté přestupky patřilo například porušení rychlosti, jízda bez řidičského průkazu nebo nepředložení dokladu o pojištění odpovědnosti. Jeden řidič řídil osobní vozidlo po požití alkoholických nápojů a jeden pod vlivem návykových látek. Nejlépe se dařilo pracovat s monukulárem v zatáčkách nad Bečovem, kde bylo jen na jednom stanovišti zjištěno celkem 11 přestupků, kdy řidiči přejeli do protisměru přes středovou dělící čáru V1a – Podélná čára souvislá.

Obdobné dopravní akce budou i nadále pokračovat.

Foto: Policie ČR

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG